Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Już jutro głosowanie nad zawarciem układu w Wilbo

  • Autor: PJ, portalspozywczy.pl
  • Data: 28-10-2014, 15:18
Już jutro głosowanie nad zawarciem układu w Wilbo
Bożena Serzycka, prezes Wilbo

We środę 29 października odbędzie się zgromadzenie wierzycieli Wilbo. Zostało ono zwołane w celu podjęcia uchwały w sprawie zawarcia układu w toczącym się postępowaniu upadłościowym. Bożena Serzycka, prezes Wilbo w przededniu głosowania zapewnia, że w firmie panują optymistyczne nastroje.

- Moim zdaniem dojdzie jutro do zawarcia układu. Moje pozytywne przypuszczenia wynikają wprost z opinii wierzycieli. Wierzyciele są nastawieni bardzo pozytywnie, wysyłają bardzo dobre sygnały o firmie, o przyszłości firmy, o mnie. Skoro wierzyciele przedstawiają taką opinię, to oznacza to, że nie ma żadnych przeszkód na drodze do zawarcia układu - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Bożena Serzycka.

W ocenie prezes Wilbo, zawarcie układu zwiększy wiarygodność firmy i pozwoli jej zawierać kontrakty z dużymi sieciami obecnymi w Polsce, a także z odbiorcami z Unii Europejskiej. - Oprócz tego Wilbo w łatwiejszy sposób będzie mogło pozyskiwać finansowanie. Spodziewam się, że nastąpi również wzrost kursu akcji, co się przełoży na dobrą opinię akcjonariuszy obecnych, przyszłych oraz naszych odbiorców - komentuje Serzycka.

Głosowanie w sprawie zawarcia układu nastąpi jutro około godziny 10. Jeśli przebiegnie pozytywnie, Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ będzie musiał jeszcze wydać postanowienie o uprawomocnieniu się układu. Może to potrwać około dwóch tygodni.

Wilbo, które działa na rynku od 1987 r., jest w stanie upadłości układowej od marca 2013 r. Lista wierzycieli spółki zamknięta została decyzją nadzorcy sądowego 28 lutego 2014 r. W sierpniu Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ wydał postanowienie o zatwierdzeniu listy wierzytelności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

WLBWILBO SA

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • neptun :) 28-10-2014, 16:43:
Trzeba więc trzymać kciuki , by powiodły się plany nowego zarządu / czyli nowej grupy trzymającej władzę ...;)

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze