Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Karmenu Vella nowym Komisarzem ds. środowiska, spraw morskich i rybołówstwa

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 22-09-2014, 15:18
Karmenu Vella nowym Komisarzem ds. środowiska, spraw morskich i rybołówstwa
Karmenu Vella za półtora miesiąca zostanie Komisarzem ds. środowiska, spraw morskich i rybołówstwa (fot. Ziua News)

Maria Damanaki, obecna Komisarz ds. gospodarki morskiej i rybołówstwa w Komisji Europejskiej, pozostanie na swoim stanowisku do 1 listopada tego roku. Dla Greczynki nie znalazło się miejsce w nowym składzie KE, zaproponowanym przez przewodniczącego-elekta KE Jean-Claude'a Junckera.

W nowym rozdaniu w KE dojdzie do połączenia stanowisk Komisarza ds. środowiska (poprzednio Janez Potocnik) oraz Komisarza ds. gospodarki morskiej i rybołówstwa (poprzednio Damanaki). Od 1 listopada Komisarzem ds. środowiska, spraw morskich i rybołówstwa zostanie Maltańczyk Karmenu Vella.

Vella to działacz maltańskiej Partii Pracy. Mandat do krajowej Izby Reprezentantów po raz pierwszy uzyskał w 1976 r. W latach 1981-83 był ministrem robót publicznych, a następnie przez trzy lata ministrem przemysłu. Później dwukrotnie (lata 1996-98 i 2013-14) przypadły mu stanowiska ministra turystyki.

Nowy Komisarz-elekt w przeszłości zajmował wiele stanowisk menedżerskich w firmach z sektora prywatnego. Pracował m.in. dla Mid Med Bank, holdingu Libyan Arab Maltese, Mediterranean Aviation, Medelec Switchgear, Mediterranean Power Electric, Rotos Zirayia Pumps i Plastic Processing. Po 2001 r. związany był z Corinthia Hotels International, Mediterranean Construction, Betfair Group oraz SMS-Mondial Travel Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH