Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Konflikt King Oscar i BK Food Poland wciąż trwa

  • Autor: ŁR, portalspozywczy.pl
  • Data: 14-05-2015, 14:12
Konflikt King Oscar i BK Food Poland wciąż trwa

Spółka King Oscar nadal domaga się odszkodowania od BK-Food Poland za szkody poniesione poprzez złamanie umownego zakazu konkurencji. BK-Food Poland stoi na stanowisku, że do złamania nie doszło.

King Oskar poinformował, że sprawa sądowa przeciwko BK-Food Poland zapoczątkowana pozwem 11 kwietnia 2014 r trwa nadal. Wyznaczona na 12 stycznia 2015 r. rozprawa nie odbyła się ze względu na niestawienie się przedstawicieli spółek BK-Food Poland oraz BK Food Polska oraz świadków pozwanej spółki. Obecnie strony oczekują na kolejną rozprawę, której termin nie jest znany z uwagi na fakt, iż spółka BK Food Poland nie posiada obecnie zarządu. Poprzedni Prezes zarządu spółki został na wniosek spółki wykreślony z rejestru przedsiębiorców, natomiast osoba mająca zając jego miejsce tj. Piotr Niewiadomski, nie może pełnić tej funkcji ze względu na skazanie prawomocnym wyrokiem za przestępstwo gospodarcze. Ponadto, na rzecz Piotra Niewiadomskiego zostały zbyte również wszystkie udziały posiadane przez Jana Pulawskiego w spółce BK Food Poland sp. z o.o. 

11 kwietnia 2014 spółka King Oscar wniosła do Sądu Okręgowego w Gdańsku pozew cywilny przeciwko spółce BK-Food Poland, wnosząc jednocześnie o zabezpieczenie roszczeń do czasu zakończenia postępowania. Sąd, uznając roszczenia King Oscar za „co najmniej uprawdopodobnione” 13 maja 2014 r. udzielił spółce King Oscar zabezpieczenia roszczenia poprzez nakazanie pozwanej - spółce BK-Food Poland - zaniechania naruszeń umowy zawartej z King Oscar (w szczególności w zakresie zakazu konkurencji obowiązującego spółkę BK-Food Poland). Ponadto Sąd nakazał pozwanej usunięcie skutków dokonanych naruszeń. 19 września 2014 roku Sąd w Gdyni obciążył spółkę BK-Food Poland grzywną za naruszanie postanowień zabezpieczania.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku w październiku 2014 r., oddalił wniosek o udzielenie zabezpieczenia, uznając, że zabezpieczenie udzielone spółce King Oscar na tym etapie sprawy nie jest potrzebne. W związku z powyższym egzekucja grzywny nałożonej na BK-Food Poland stała się bezcelowa, przez co Sąd umorzył postępowanie w zakresie udzielonego zabezpieczenia.

Zdaniem BK Food Poland nie narusza zakazu konkurencji, co zostało potwierdzone przez Sad Okręgowy w Gdańsku postanowieniem z 27 lutego 2015 r., w którym sąd uchylił postanowienie o zabezpieczaniu żądania King Oscar w stosunku do BK Food Poland i umorzył postępowanie w tym zakresie.

W grudniu 2012 r. BK Food sprzedał biznes związany z produkcją tuńczyka w puszce pod markami B & K i Laguna firmie King Oscar. Jednocześnie zgodził się na klauzulę konkurencji dotyczącą zakazu sprzedaży konserwy rybnej z tuńczyka na terenie Polski. W 2014 r. BK Food Polska - inny podmiot prawny, który jest własnością Tomasza Puławskiego, rozpoczął sprzedaż konserw z tuńczyka w Polsce dla przemysłu i pod własnymi markami Samui i Liberty, jak ocenia BK Food - legalnie.

Zdaniem King Oscar twierdzenie jakoby konserwy tuńczyka pod markami Samui i Liberty były sprzedawane legalnie jest nieprawdziwe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • rybka 14-05-2015, 17:59:
Szanowny Pan JP już dawno odgrażał się że będzie sprzedawał tuńczyka i ma gdzies zakaz który go obowiązuje i od wielu miesięcy jezdził na wschód do producentów.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH