Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Kontrakty Wilbo z Grupą Bałtycką powyżej 4 mln zł

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 31-05-2016, 13:13
Kontrakty Wilbo z Grupą Bałtycką powyżej 4 mln zł
Fot. Shutterstock

Zarząd rybnej spółki Wilbo poinformował, że w związku z przyjęciem w dniu 30 maja 2016 roku do realizacji kolejnego zamówienia na dostawę na rzecz Grupy Baltyckiej produktów, wyrobów i towarów handlowych znajdujących się w aktualnej ofercie handlowej WILBO, wartość netto obrotów handlowych oraz świadczonych usług wygenerowanych w okresie od dnia 29 lutego 2016r. przekroczyła równowartość 10 proc. wartości przychodów ze sprzedaży Emitenta za okres ostatnich czterech kwartałów obrotowych i wyniosła ok. 4 012 tys. PLN

Wskazana kwota obejmuje zarówno przychody Wilbo z tytułu sprzedaży produktów i wyrobów spółki oraz świadczenia na rzecz Grupy usług w wysokości 2,5 mln zł netto, jak również koszty wynikające z zakupu od Grupy opakowań i materiałów do produkcji oraz towarów, a także świadczenia na rzecz Wilbo usług w wysokości 1,512 mln zł netto.

Jak wskazano,  zgodnie z umową ramową zakup przez Grupę produktów odbywa się na podstawie cząstkowych zamówień po przyjęciu ich do realizacji przez Wilbo.

Spółka poinformowała, że zamówieniem o największej wartości jest to z dnia 30 maja 2016 r. opiewające na kwotę 500 tys. zł. Zamówienie obejmuje sprzedaż konserw rybnych oraz mrożonek na rzecz Grupy.

Wilbo na rynku działa od 1987 roku. Najważniejsze marki w portfolio spółki to Neptun i Taaka Ryba. Produkty firmy dostępne są w sieciach handlowych m.in. Auchan, Carrefour oraz Selgros.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH