Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Morpol wzywa do sprzedaży 17,6 proc. akcji Epigonu

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 16-11-2015, 11:27
Morpol wzywa do sprzedaży 17,6 proc. akcji Epigonu
Fot. Epigon

Łososiowy gigant Morpol kontrolowany przez norweskie Marine Harvest wezwał do sprzedaży ponad 19,17 mln akcji notowanej na rynku NewConnect spółki dystrybucyjnej Epigon. Akcje te stanowią 17,63 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki.

Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 27 listopada 2015 r. i potrwa do 4 stycznia przyszłego roku. Cena akcji podana w wezwaniu to 0,18 zł.

Jak podano w wezwaniu, zamiarem Morpolu jest zdematerializowanie akcji i wycofanie ich z obrotu na NewConnect. Po zakończeniu wezwania Morpol zamierza złożyć wniosek o zwołanie NWZ Epigonu w celu podjęcia odpowiedniej uchwały w tej sprawie.

Przypomnijmy, Morpol przejął kontrolę nad Epigonem w grudniu 2013 r. Nabył wówczas 78 mln sztuk akcji spółki, dzięki czemu zdobył uprawnienie do 71,72 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Epigonu. Wcześniej udziałowcem Epigona była należąca do grupy Morpol spółka MKS.

Spółka Epigon S.A. zajmuje się dystrybucją i handlem w branży przetwórstwa spożywczego, w szczególności produktów chłodzonych i mrożonych.

Przychody netto ze sprzedaży Epigonu w 2014 wyniosły 126,6 mln zł wobec 145,1 mln zł w 2013 r. Oznacza to spadek rzędu niemal 13 proc. Zysk netto spółki w minionym roku ukształtował się na poziomie 3,42 mln zł w porównaniu z 4,52 mln zł przed rokiem. W tym wypadku spadek wyniósł blisko 25 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • qaz 16-11-2015, 13:00:
Fredriksen najpierw wyrolował akcjonariuszy Morpolu kupując akcje za połowę ceny z debiutu a teraz wyrolował drobnych z Epigona oferując cenę sprzed 7 lat gdy firma była 10 razy mniej warta. W obu przypadkach przed wykupem następował dziwny zjazd ceny akcji.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH