Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Nabór wniosków na inwestycje związane z rybactwem

  • Autor: PAP
  • Data: 18-11-2013, 17:49
Nabór wniosków na inwestycje związane z rybactwem

Lokalna Grupa Rybacka "Wielkie Jeziora Mazurskie" ogłosiła ostatni w tym roku nabór wniosków o dofinansowanie ze środków UE projektów związanych z rozwojem obszarów zależnych od rybactwa. Do wykorzystania za jej pośrednictwem pozostało jeszcze kilkaset tys. zł.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek dyrektor LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie" Wioletta Banasiewicz, nabór wniosków rozpocznie się w połowie grudnia i potrwa do końca stycznia 2014 roku. Przez ostatnie dwa lata za pośrednictwem tego stowarzyszenia rozdzielono w sumie ponad 21 mln zł na projekty związane z sektorem rybackim. "Ogłaszamy jeszcze jeden nabór, żeby nie przepadły środki, których dotychczas nie wykorzystano" - wyjaśniła.

Gminy i powiaty z północnych Mazur będą mogły składać wnioski na przedsięwzięcia związane z poprawą konkurencyjności i utrzymaniem atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa. Mogą zdobyć ponad 420 tys. zł na rewitalizację miejscowości, rozbudowę infrastruktury turystycznej czy odnowienie lokalnych zabytków. Przedsiębiorcy i przedstawiciele sektora społecznego mogą natomiast ubiegać się o blisko 290 tys. zł na inwestycje związane z ochroną środowiska.

W przyszłym roku LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie" ma przedstawić mapę wszystkich projektów zrealizowanych dzięki środkom pozyskanym na rozwój obszarów zależnych od rybactwa. W ocenie Banasiewicz, znacząco zmieniły one wygląd północnych Mazur. Jako przykłady takich zmian wskazała budowę infrastruktury turystycznej w gminie Kruklanki czy w Pięknej Górze k. Giżycka oraz zagospodarowanie portu na półwyspie Kal pod Węgorzewem.

LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie" jest jednym z 48 tego typu stowarzyszeń działających w kraju. Zrzeszają one przedstawicieli sektora rybackiego; publicznego - gminy i powiaty, oraz społecznego - osoby działające na terenach zależnych od rybactwa. Aby pośredniczyć w przekazywaniu wsparcia z UE, grupy musiały przygotować wspólne strategie i wziąć udział w konkursie Ministerstwa Rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH