Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

OFE i DFE zwiększyły swój udział w spółce Graal

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 21-08-2015, 08:21
OFE i DFE zwiększyły swój udział w spółce Graal
fot. materiały prasowe / Graal

Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne poinformowało, że w wyniku nabycia akcji spółki Graal w transakcjach na GPW w Warszawie, rozliczonych w dniu 13 sierpnia 2015 roku, zarządzane przez Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA fundusze zwiększyły stan posiadania akcji spółki powyżej 10 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki.

Przed nabyciem akcji OFE i DFE posiadały 780 550 (siedemset osiemdziesiąt tysięcy pięćset pięćdziesiąt) akcji Spółki, stanowiące 9,69  proc. kapitału zakładowego spółki i był uprawniony do 780 550 (siedemset osiemdziesiąt tysięcy pięćset pięćdziesiąt) głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki, co stanowiło 9,69 proc. ogólnej liczby głosów.

19 sierpnia 2015 roku na rachunkach papierów wartościowych OFE i DFE znajduje się 813 036 (osiemset trzynaście tysięcy trzydzieści sześć) akcji spółki, co stanowi 10,09 proc. kapitału zakładowego spółki. Akcje te uprawniają do 813 036 (osiemset trzynaście tysięcy trzydzieści sześć) głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki, co stanowi 10,09 proc. ogólnej liczby głosów.

W perspektywie 12 miesięcy OFE i DFE nie wykluczają zwiększenia ilości posiadanych akcji w zależności od sytuacji rynkowej i funkcjonowania spółki. Celem nabycia akcji spółki jest lokowanie środków pieniężnych w ramach działalności inwestycyjnej Funduszy."

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze