Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Postawiono zarzuty za przyklejanie etykiet na przeterminowanych rybach

  • Autor: gazeta.pl
  • Data: 23-05-2013, 16:56

Dwie osoby usłyszały zarzuty w głośnej sprawie przeterminowanych ryb znalezionych przed rokiem w zakładzie w Lublinie. Podejrzani to dwoje byłych kierowników filii zakładu ze Śląska. Odpowiedzą za zlecanie pracownikom m.in. przerabiania etykiet czy zmienianie terminów ważności - czytamy w gazeta.pl.

Sprawa dotyczy przestępstwa z artykułu 306 Kodeksu karnego: "Kto usuwa, podrabia lub przerabia znaki identyfikacyjne, datę produkcji lub datę przydatności towaru, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Takie zarzuty usłyszeli byli kierownicy, Zbigniew S. i Magdalena Sz. W zarzutach jest mowa o tym, że wielokrotnie zlecali pracownikom usuwanie oznaczeń czy przerabianie dat produkcji i dat przydatności do spożycia.

Oboje nie przyznali się do winy, ale złożyli obszerne wyjaśnienia, które teraz śledczy będą weryfikować.

Przeterminowane mrożone ryby, częściowo bez oznakowań, a częściowo z pozmienianymi etykietami, znaleziono w kwietniu ubiegłego roku w lubelskim magazynie jednej ze śląskich firm. Śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Właściciel firmy, w której znaleziono przeterminowany towar, dostał 30 tysięcy złotych kary za prowadzenie zakładu bez zatwierdzenia. Chodzi o to, że magazyn, w którym przechowywano ryby, działał bez zgody inspekcji. Miało go nie być, a był. Sygnał o tym, że dalej funkcjonuje, był anonimowy - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze