Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Prezes Epigona zrezygnował ze stanowiska

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 25-06-2014, 11:14
Prezes Epigona zrezygnował ze stanowiska
Fot. Epigon

Jak poinformował zarząd kontrolowanej przez Morpol spółki dystrybucyjnej Epigon SA, 23 czerwca Tadeusz Studziński złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa. Tego samego dnia przestał być członkiem zarządu Epigona. Studziński nie podał przyczyn swojej decyzji.

Epigon w pierwszym kwartale 2014 r. odnotował przychody na poziomie 32,63 mln zł. Były one o 7 proc. niższe, niż w analogicznym okresie roku 2013. Zysk netto spółki wyniósł 1,136 mln zł (spadek o 1 proc.). W pierwszym kwartale bieżącego roku spadły też koszty operacyjne ponoszone przez Epigon. Wyniosły one 31,4 mln zł, podczas gdy w tym samym okresie roku 2013 kształtowały się na poziomie 33,8 mln zł.

Morpol przejął kontrolę nad Epigonem w grudniu 2013 r. Nabył wówczas 78 mln sztuk akcji spółki, dzięki czemu zdobył uprawnienie do 71,72 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Epigonu. Wcześniej udziałowcem Epigona była należąca do grupy Morpol spółka MKS.

Spółka Epigon S.A. zajmuje się dystrybucją i handlem w branży przetwórstwa spożywczego, w szczególności produktów chłodzonych i mrożonych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • MM 10-07-2014, 22:01:
Niech Epigon żałuje. Miał dobrego Prezesa.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH