Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Prezes Seko: polskie firmy rybne są najnowocześniejsze w całej Europie (wideo)

  • Autor: RW,portalspozywczy.pl
  • Data: 22-11-2016, 10:34
Prezes Seko: polskie firmy rybne są najnowocześniejsze w całej Europie (wideo)
Kazimierz Kustra, prezes Seko. Fot. PTWP

Kazimierz Kustra, prezes Seko, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl podkreśla, że polskie firmy rybne są najnowocześniejszymi w całej Europie, a nasze produkty z sukcesem podbijają liczne rynki zagraniczne. - Jest ogromne zainteresowanie polskim przemysłem - podkreśla szef rybnej spółki z siedzibą w Chojnicach.

- Jeżeli chodzi o branżę rybną w Polsce, w świetle opinii fachowców nie tylko z kraju ale z zagranicy, jest na bardzo wysokim poziomie technologicznym. Skok po roku 2004, wejściu do Unii Europejskiej, spowodował, że w Polsce są najbardziej nowoczesne firmy w Europie. Nie ma nowocześniejszych - podkreśla prezes Seko. 

Kazimierz Kustra zwraca uwagę na nowoczesne technologie, dzięki którym polskim firmom rybnym udało się rozwinąć bardzo szeroki asortyment, znacznie szerszy w porównaniu z innymi krajami. 

- Posiadamy tylko Bałtyk i ryb jest bardzo mało, ale import oraz uszlachetnienie ryby, czyli przetworzenie, spowodowały, że jesteśmy znani w całej Europie i nie tylko. Eksportujemy do Stanów Zjednoczonych, Australii, a nawet na Jamajkę - mówi Kazimierz Kustra.

Jak dodaje, znaczący postęp technologiczny oraz reżim sanitarny przyczyniły się do tego, że firmy mają szczególnie dobre perspektywy właśnie na rynkach zagranicznych.

- Firmy mają rację bytu poza krajem. Wzbudzają zaufanie. Wyrób końcowy jest doskonały - przekonuje prezes Seko. 

Kazimierz Kustra przyznaje, że wiele firm silnie zaznaczyło swoją obecność na rynkach zagranicznych. Nowe rynki zbytu zdobywane są m.in. dzięki udziałowi przedsiębiorców w licznych imprezach targowych, na których polskie firmy cieszą się szczególnym zainteresowanie. 

- Świadczy o tym, że jest ogromne zainteresowanie polskim przemysłem. Tutaj należy oddać cześć tym wszystkim firmom, tym technologom, którzy doprowadzili do tego momentu, że jesteśmy znani w całej Europie - zaznacza.

Zdaniem prezesa Seko dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy technologicznej, ale także z zakresu funkcjonowania firm i zarządzania, polscy przedsiębiorcy z branży rybnej są gotowi do tego, aby przeprowadzać akwizycje na rynkach zagranicznych.

- Polacy mogą spokojnie przejmować firmy w Europie Zachodniej - podkreśla Kazimierz Kustra, prezes Seko. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • srebrna ryba 24-11-2016, 11:58:
Strumień dotacji popłynął szeroko.....szkoda tylko,że polska produkcja śledzia to lipa. W porównaniu ze smakiem śledzia z fabryki w Rosji czy choćby na Litwie. Seko, Lisner czy każdy inny to rozmokła ryba o smaku octu czy oleju, z pewnością nie jest to smak śledzia. Co za to surowiec wybielany chemią.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH