Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Prezes Seko: polskie firmy rybne są najnowocześniejsze w całej Europie (wideo)

  • Autor: RW,portalspozywczy.pl
  • Data: 22-11-2016, 10:34
Prezes Seko: polskie firmy rybne są najnowocześniejsze w całej Europie (wideo)
Kazimierz Kustra, prezes Seko. Fot. PTWP

Kazimierz Kustra, prezes Seko, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl podkreśla, że polskie firmy rybne są najnowocześniejszymi w całej Europie, a nasze produkty z sukcesem podbijają liczne rynki zagraniczne. - Jest ogromne zainteresowanie polskim przemysłem - podkreśla szef rybnej spółki z siedzibą w Chojnicach.

- Jeżeli chodzi o branżę rybną w Polsce, w świetle opinii fachowców nie tylko z kraju ale z zagranicy, jest na bardzo wysokim poziomie technologicznym. Skok po roku 2004, wejściu do Unii Europejskiej, spowodował, że w Polsce są najbardziej nowoczesne firmy w Europie. Nie ma nowocześniejszych - podkreśla prezes Seko. 

Kazimierz Kustra zwraca uwagę na nowoczesne technologie, dzięki którym polskim firmom rybnym udało się rozwinąć bardzo szeroki asortyment, znacznie szerszy w porównaniu z innymi krajami. 

- Posiadamy tylko Bałtyk i ryb jest bardzo mało, ale import oraz uszlachetnienie ryby, czyli przetworzenie, spowodowały, że jesteśmy znani w całej Europie i nie tylko. Eksportujemy do Stanów Zjednoczonych, Australii, a nawet na Jamajkę - mówi Kazimierz Kustra.

Jak dodaje, znaczący postęp technologiczny oraz reżim sanitarny przyczyniły się do tego, że firmy mają szczególnie dobre perspektywy właśnie na rynkach zagranicznych.

- Firmy mają rację bytu poza krajem. Wzbudzają zaufanie. Wyrób końcowy jest doskonały - przekonuje prezes Seko. 

Kazimierz Kustra przyznaje, że wiele firm silnie zaznaczyło swoją obecność na rynkach zagranicznych. Nowe rynki zbytu zdobywane są m.in. dzięki udziałowi przedsiębiorców w licznych imprezach targowych, na których polskie firmy cieszą się szczególnym zainteresowanie. 

- Świadczy o tym, że jest ogromne zainteresowanie polskim przemysłem. Tutaj należy oddać cześć tym wszystkim firmom, tym technologom, którzy doprowadzili do tego momentu, że jesteśmy znani w całej Europie - zaznacza.

Zdaniem prezesa Seko dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy technologicznej, ale także z zakresu funkcjonowania firm i zarządzania, polscy przedsiębiorcy z branży rybnej są gotowi do tego, aby przeprowadzać akwizycje na rynkach zagranicznych.

- Polacy mogą spokojnie przejmować firmy w Europie Zachodniej - podkreśla Kazimierz Kustra, prezes Seko. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • srebrna ryba 24-11-2016, 11:58:
Strumień dotacji popłynął szeroko.....szkoda tylko,że polska produkcja śledzia to lipa. W porównaniu ze smakiem śledzia z fabryki w Rosji czy choćby na Litwie. Seko, Lisner czy każdy inny to rozmokła ryba o smaku octu czy oleju, z pewnością nie jest to smak śledzia. Co za to surowiec wybielany chemią.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH