Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Prezes Seko: To będzie kolejny rok trudnej walki o konsumenta

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 23-04-2013, 14:58
Prezes Seko: To będzie kolejny rok trudnej walki o konsumenta
Kazimierz Kustra, prezes Seko

- Pierwszy kwartał tego roku i cały ubiegły rok były dla naszej spółki udane. Zwiększyliśmy sprzedaż i wypracowaliśmy zysk. Ciężko oszacować jaki będzie cały 2013 r. Jedno jest pewne to będzie kolejny rok walki o polskiego konsumenta - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Kazimierz Kustra, prezes Seko.

Kazimierz Kustra, prezes Seko jest zadowolony z wyników rybnej spółki w pierwszym kwartale 2013 r.

- Zwiększyliśmy przychody i zyski, ceny surowców ustabilizowały się. Nie możemy narzekać, skutków spowolnienia gospodarczego na razie nie odczuliśmy - mówi prezes.

Jednak prezes przyznaje, że II i III kwartał roku to zawsze w branży rybnej słabsze okresy. Jaki będzie cały 2013 r.? 

- Ciężko to przewidzieć. Jednak myślę, że łatwo nie będzie. Perspektywy rozwoju przetwórstwa rybnego są moim zdaniem nadal duże, jednak konkurencja jest bardzo silna i utrzymanie się na rynku nie jest łatwe i trzeba ciągle walczyć o konsumentów, zwłaszcza, że ostatnio spożycie śledzia i makreli spada - mówi Kazimierz Kustra.

W jaki sposób Seko będzie walczyć o konsumentów? - Nadal planujemy poszerzać ofertę m.in. o produkty zdrowe, z mniejszą zawartością substancji chemicznych. Obecnie nasze moce produkcyjne mamy wykorzystane zaledwie w 50 proc. - mówi Kazimierz Kustra.

Dlatego, zdaniem Kazimierza Kustry, przetwórcy powinni skupić się na rozwoju dwutorowym. - Obok działalności w Polsce rozwijamy eksport - dodaje.

Obecnie sprzedaż eksportowa Seko stanowi 9 proc. w przychodach rybnej spółki. - Docelowo chcemy zwiększyć eksport do 13-14 proc. - dodaje prezes.Obecnie produkty firmy Seko są dostępne w Niemczech, Francji, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech

- Naszym celem jest wejście na rynki wschodnie - dodaje prezes Seko.

Poza tym prezes Seko nie wyklucza akwizycji. Po nieudanych negocjacjach z Wilbo Seko skupia się na negocjacjach z mniejszymi podmiotami.

 

Firma Seko powstała w 1992 roku i zajmuje się produkcją marynat rybnych, wyrobów rybnych na bazie śledzia solonego, sałatek rybnych i jarzynowych, ryb smażonych w zalewach octowych i pomidorowych oraz innych rybnych wyrobów garmażeryjnych. Seko zatrudnia ponad 500 osób w fabryce w Chojnicach. Od 2007 r. Seko należy do grona spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA
WLBWILBO SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH