Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Resort rolnictwa planuje pomoc finansową dla rybaków przybrzeżnych

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 29-09-2015, 14:07

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi planuje uruchomienie pomocy finansowej dla rybaków przybrzeżnych.

Pomoc finansowa zostanie uruchomiona w związku z wyrażeniem warunkowej zgody przez Ministra Finansów na zaciągnięcie zobowiązań w wysokości wyższej ponad dostępną alokację środków finansowych w ramach Środka 1.4 Rybactwo przybrzeżne PO RYBY 2007-2013.

O pomoc finansową mogą wspólnie ubiegać się armatorzy, których statki rybackie stanowią co najmniej 40 proc. wszystkich statków rybackich, których port macierzysty znajduje się na terytorium i w wyłącznej strefie ekonomicznej Rzeczypospolitej Polskiej.

Terminem rozpoczęcia czasowego zawieszenia działalności połowowej może być dzień 1 października br. pod warunkiem uzyskania pozytywnej opinii okręgowego inspektora rybołówstwa morskiego.

Armatorzy poławiający statkami rybackimi na tych obszarach zobowiązani są uzyskać pozytywną opinię okręgowego inspektora rybołówstwa morskiego właściwego ze względu na miejsce realizacji planowanej operacji potwierdzającej, że operacja ma na celu ochronę żywych zasobów dorsza bałtyckiego.

W przypadku jeśli armatorzy posiadają specjalne zezwolenie połowowe na połów dorsza i uczestniczą w ochronie tego gatunku, konieczne jest uzyskanie i złożenie wraz z wnioskiem o dofinansowanie opinii okręgowego inspektora rybołówstwa morskiego właściwego ze względu na miejsce realizacji planowanej operacji potwierdzającej, że operacja ma na celu ochronę żywych zasobów dorsza bałtyckiego.

Liczba dni czasowego zawieszenia działalności połowowej, która będzie kwalifikowała się do dofinansowania zostanie podana w ogłoszeniu Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w późniejszym terminie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze