Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Rosną obroty handlowe Wilbo z Grupą Bałtycką

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 30-09-2015, 17:30

Zarząd Wilbo poinformował, że w związku w przyjęciem w dniu dzisiejszym do realizacji kolejnego zamówienia na dostawę produktów, wyrobów i towarów handlowych na rzecz Grupy Bałtyckiej wartość netto obrotów handlowych rybnej spółki z Grupą przekroczyła 10 proc. wartości przychodów Wilbo z ostatnich czterech kwartałów i wyniosła 4,053 mln zł.

Spółka podała w komunikacie, że od chwili zawiązania współpracy z Grupą Bałtycką zamówienie z 30 września było jest największym i opiewa na kwotę 227,5 tys. zł. Zamówienie obejmuje sprzedaż na rzecz Grupy konserw rybnych.

Warto przypomnieć, że umowa ramowa o współpracy handlowej Wilbo z Grupą Bałtycką została zawarta pod koniec kwietnia tego roku. Z godnie z szacunkami łączna wartość obrotów, które miały być zrealizowane na podstawie umowy w przeciągu roku miała wynieść 28 mln zł, przy czym na wskazaną kwotę składają się zarówno szacowane obroty związane z zakupem przez spółkę od grupy surowców i materiałów do produkcji w kwocie 8 mln zł, jak również szacowane obroty handlowe związane ze sprzedażą przez spółkę na rzecz grupy produktów w kwocie 20 mln zł.

Informowano wtedy, że Grupa Bałtycka posiada kontakty handlowe, które umożliwiają zakup surowców niezbędnych w produkcji rybnej, jednocześnie dysponuje kanałami dystrybucyjnymi umożliwiających sprzedaż tych produktów.

Tym samym podpisanie umowy miało się wpisywać w działania Wilbo zmierzające do optymalizacji kosztów zakupów surowców, a także dystrybucji produktów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH