Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Rybhand: Stabilizacja cen surowca będzie korzystna dla wszystkich

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 28-01-2014, 16:17
Rybhand: Stabilizacja cen surowca będzie korzystna dla wszystkich
Fot. rybhand.com.pl

Stabilizacja cen surowca rybnego przysłużyłaby się zarówno przetwórcom, jak i firmom połowowym. - My, producenci, moglibyśmy więcej zarobić, natomiast firmy połowowe miałyby stałą marżowość. Tymczasem firmy z takich krajów jak Norwegia czy Islandia windują teraz ceny, a za pół roku czy rok obudzą się i zaczną z nimi schodzić - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Dawid Trzcieliński, Import/Export Manager w spółce Rybhand.

Trzcieliński tłumaczy, że sytuacja na rynku surowców jest co prawda wyraźnie lepsze od tej z 2011 roku, kiedy to bardzo wysokie ceny negatywnie odbiły się na firmach działających w sektorze przetwórstwa rybnego, jednak oczekiwana stabilizacja ciągle nie nastąpiła. Przedstawiciel Rybhandu zwraca uwagę na to, że aktualnie zawyżone są przede wszystkim ceny łososia.

Trzcieliński zaznacza przy tym, że w Polsce istnieje potencjał do wzrostu spożycia ryb. - Na pewno podstawową kwestią są zarobki, to, ile Polak jest w stanie zapłacić za rybę. Nasza firma zajmuje się rybą pelagiczną - makrelą i śledziem. Tak jak w minionym roku ceny surowca były astronomiczne, tak w tym roku cena surowca spadła i to się wyraźnie przełożyło na spożycie. Na przykładzie naszych produktów ze śledziowej kategorii obserwujemy 30-procentowy wzrost sprzedaży - zauważa Import/Export Manager w spółce Rybhand.

Firma Rybhand założona została w 1991 roku; jej główna siedziba mieści się w Jarocinie. Podstawą działalności spółki jest przetwórstwo ryb pelagicznych, głównie makreli i śledzia. Na ich bazie Rybhand wytwarza salinaty, marynaty, produkty wędzone i wyroby garmażeryjne.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH