Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Ryby w Kauflandzie z certyfikatem MSC

  • www.portalspozywczy.pl
  • Autor: portalspozywczy.pl/pr
  • Data: 21-09-2015, 15:33

Kaufland wśród swoich produktów marki własnej K-Classic oferuje szeroki wybór produktów rybnych z certyfikatem MSC. W najnowszej ofercie sieci, klienci Kaufland znajdą informacje o niebieskim certyfikacie MSC oraz o polityce firmy w zakresie ochrony ryb i owoców morza.

Kaufland od wielu lat aktywnie włącza się w Program Certyfikacji MSC, którego celem jest ochrona zasobów morskich dla nas i przyszłych pokoleń. Sieć nieustannie rozszerza swoją ofertę w zakresie produktów certyfikowanych MSC oraz popiera zasady zrównoważonego rybołówstwa.

Jednym z ważnych aspektów polityki zrównoważonego rybołówstwa Kaufland jest pierwszeństwo zakupu ryb i produktów rybnych certyfikowanych. Kaufland deklaruje również, że w swojej ofercie nie będzie miał gatunków ryb pochodzących z grupy zagrożonych gatunków.

Certyfikat MSC gwarantuje, że pochodzą one ze zrównoważonych połowów, a ryba pochodzi ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk. Zrównoważony połów, to taki, który nie zagraża ekosystemowi morskiemu - nie ma negatywnego wpływu na żywe zasoby morskie, nie wpływa negatywnie na środowisko oraz nie poławia gatunków zagrożonych wyginięciem.

 MSC (Marine Stewardship Council) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową. Już ponad 250 grup rybackich z ponad 30 krajów świata posiada certyfikat MSC, a blisko kolejnych 100 przechodzi obecnie proces certyfikacji. Programem objętych jest już 10 proc. światowych połowów. Dzięki temu na całym świecie dostępnych jest już ponad 26 000 produktów rybnych oznaczonych niebieskim certyfikatem MSC. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • jameke 21-09-2015, 21:17:
Fajnie, że ta sieć się rozwija, nawet jak czytałem na portalu gowork.pl/opinie_czytaj,171677 dają bardzo dobre miejsca pracy.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH