Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Są już możliwości połowowe dla Morza Bałtyckiego na 2014 r.

  • Autor: PSPR
  • Data: 16-12-2013, 15:06

Podczas posiedzenia Rady Ministrów UE, które odbywało się 17.10 w Luksemburgu, ministrowie państw UE osiągnęli porozumienie polityczne w sprawie możliwości Morza Bałtyckiego na rok 2014.

Zostały ustalone całkowice dopuszczalne połowy tzw.TAC/kowty połowowe dla śledzia, szprota, gładzicy, łososia oraz dorsza. Ponadto dla dorsza ustalono również dopuszczalny nakład połowowy tzw. dni na morzu.

Ustalenia zostały dokonane w oparciu o propozycje przygotowane przez Komisję Europejską, z uwzględnieniem doradztwa naukowego przygotowanego przez Międzynarodową Radę Badań Morza (ICES) oraz opinii Komitetu Naukowo-Technicznego i Ekonomicznego ds. Rybołówstwa (STECF).

Jak wskazuje doradztwo naukowe poprawił się stan śledzia basenu centralnego i dorsza stada wschodniego, co pozwoli na wzrost połowów tych gatunków w przyszłym roku. Natomiast stan stad łososia, dorsza stada zachodniego, szprota i śledzia zachodniego wymagał ustalenia niższych kwot.

W porównaniu do kwot obowiązujących w roku bieżącym , na rok 2014 ustalono wzrost kwot dla stada śledzia centralnego (+25%), dorsza stada wschodniego ( +7%). Natomiast , ustalono niższe kwoty połowowe dla szprota (- 4%), śledzia zachodniego (-23%), dorsza zachodniego (-15%).

Kwota połowowa gładzicy pozostała na poziomie z roku 2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH