Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Seko: Coraz lepsza rentowność

  • Autor: Parkiet
  • Data: 18-03-2014, 08:41
Seko: Coraz lepsza rentowność

Seko jako jedyna rybna spółka z warszawskiej giełdy chce w tym roku wypłacić dywidendę. Graal swój wysoki zysk prawdopodobnie przeznaczy na kolejne inwestycje.

Natomiast Wilbo nadal boryka się z płynnością i nie wiadomo, czy ubiegły rok zamknął na plusie.

Zarząd Seko zasygnalizował, że chce rekomendować wypłatę 40 proc. zysku na dywidendę, czyli do akcjonariuszy może trafić 2,1 miliona złotych wobec 865 tys. zł rok wcześniej. Dywidenda na jedną akcję mogłaby więc wynieść 0,32 zł wobec 0,13 zł rok wcześniej.

W 2013 r. zysk operacyjny spółki Seko wyniósł 7 mln zł wobec 3,1 mln zł. Zysk netto wzrósł do niemal 5,3 mln zł z 2 mln zł.

W obliczu zastoju na rynku rybnym w Polsce coraz ważniejszy dla przetwórców staje się eksport. Widać to też w wynikach Seko. Sprzedaż krajowa w 2013 r. spadła do 113,7 mln zł z 114,5 mln zł, natomiast kolei eksport zwiększył się do 13,8 mln zł z 10,9 mln zł i stanowił 10,9 proc. przychodów, czyli o 2,2 pkt proc. więcej niż rok wcześniej.

Zarząd zapowiada, że eksport będzie nadał rósł. Seko sprzedaje najwięcej swoich produktów w Czechach, Niemczech i we Francji.

Również Graal zapowiada wzrost eksportu, a zarząd ocenia, że grupa osiągnie 30 procent udziału w przychodach wobec 24 proc. w 2013 r. (był to o 5,9 pkt proc. więcej niż w 2012 r.)

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA
WLBWILBO SA
GRLGraal SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH