Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Seko i Wilbo będą miały dobrą końcówkę roku

  • Autor: Parkiet
  • Data: 09-11-2013, 10:03
Seko i Wilbo będą miały dobrą końcówkę roku

Wyniki Seko za trzeci kwartał okazały się bardzo dobre, tak jak wcześniej sygnalizował zarząd. Również wyniki Wilbo były lepsze niż rok temu - informuje Parkiet.

Przychody Seko wzrosły o 3 proc. do 27,6 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,3 mln zł, wobec ponad 0,3 mln zł straty rok wcześniej. Poprawa wyników to zasługa m.in. 20-proc. spadku kosztów sprzedaży i poprawy wydajności produkcji. Zarząd Seko sygnalizuje, że końcówka roku dla spółki powinna być udana, bo święta Bożego Narodzenia to dla branży czas żniw.

Dobrego IV kwartału spodziewa się też starające się o układ z wierzycielami Wilbo. Wyniki tej spółki były w trzecim kwartale także dużo lepsze niż rok temu. Spółka po raz pierwszy od trzech lat zanotowała zysk netto. Wyniósł 53 tys. zł, wobec 4 mln zł straty rok temu.

Bożena Serzycka, prezes Wilbo mówi, że restrukturyzacja przynosi spodziewane efekty i jest pewna, że w ostatnim kwartale roku wynik powinien być jeszcze lepszy.

Seko oraz Wilbo w ubiegłym roku planowały fuzję, jednak transakcja nie doszła do skutku. W raporcie kwartalnym Seko podaje, że jest to stroną postępowania sądowego. Waldemar Wilandt i Dariusz Bobiński, byli akcjonariusze Wilbo, domagają się od Seko i Złotej Rybki (podmiotu dominującego wobec Seko) solidarnej zapłaty 10 mln zł wraz odsetkami za - ich zdaniem - nienależyte wykonanie obowiązków, wynikających z umowy inwestycyjnej. Zarząd Seko roszczenia uznaje za bezzasadne. Dlatego zdecydował nie tworzyć rezerwy na tę karę umowną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA
WLBWILBO SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze