Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Seko nie wypłaci odszkodowania byłym akcjonariuszom Wilbo

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 24-11-2015, 15:22
Seko nie wypłaci odszkodowania byłym akcjonariuszom Wilbo
Kazimierz Kustra, prezes Seko. Fot. Seko.

Seko i Złota Rybka nie muszą zapłacić odszkodowania na rzecz byłych akcjonariuszy Wilbo, Waldemara Wilandta i Dariusza Bobińskiego. 24 listopada 2015 r. Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał w tej sprawie wcześniejszy wyrok sądu okręgowego - poinformowało Seko w komunikacie. Wyrok sądu apelacyjnego jest prawomocny.

Przypomnijmy, cała sprawa ma swój początek w roku 2012, kiedy Seko było zainteresowane przejęciem rybnej spółki Wilbo. Pod koniec lutego została nawet podpisana umowa inwestycyjna ustalająca zasady, na których Seko miało nabyć od głównych akcjonariuszy Wilbo akcje tej spółki w celu uzyskania 65,9 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu jej akcjonariuszy. Umowa była etapem przedsięwzięcia zmierzającego do połączenia obu spółek poprzez przeniesienie całego majątku Wilbo na Seko w zamian za wydanie dotychczasowym akcjonariuszom Wilbo akcji nowej emisji Seko.

ZWZ Seko w maju 2012 roku zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji 1.284.148 akcji serii D, których cena została ustalona na 6,909 zł. Akcje te miały trafić do ówczesnych głównych akcjonariuszy Wilbo - Dariusza Bobińskiego i Waldemara Wilandta.

Ostatecznie jednak Bobiński i Wilandt, w lipcu 2012 roku, odstąpili od umowy, na mocy której Wilbo miało zostać przejęte przez Seko. W wydanym wówczas komunikacie napisano, że powodem decyzji jest żądanie renegocjacji warunków kontraktu przez Seko i opóźnienie nowej emisji akcji tej spółki.

Akcjonariusze Wilbo wnieśli do Sądu Okręgowego w Gdańsku powództwo przeciwko Seko oraz Złotej Rybce domagając się solidarnej zapłaty przewidzianej kary umownej w wysokości 10 mln złotych.

Decyzja Sądu Okręgowego w Gdańsku z lutego 2015 r. w całości oddaliła pozew Bobińskiego i Wilandta. Byli akcjonariusze Wilbo złożyli jednak apelację do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Ten 24 listopada 2015 r. podtrzymał decyzję sądu okręgowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze