Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Seko poprawiło wyniki w 2013 r.

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 17-03-2014, 08:39
Seko poprawiło wyniki w 2013 r.
Kazimierz Kustra, prezes Seko

Rybna spółka Seko zakończyła 2013 r. z 127,6 mln zł przychpdów ze sprzedaży i zyskiem netto w wysokości 5,3 mln zł. Rok wcześniej wyniki spółki wyniosły odpowiednio: 125,4 mln zł i 2 mln zł.

Seko ma za sobą udany 2013 r. 

W ocenie zarządu aktualną sytuację finansową spółki można określić jaką dobrą. W 2013 r. Spółka wypracowała najwyższe w swojej historii przychody ze sprzedaży oraz zysk netto. W 2013 r. Spółka zawarła umowę o kredyt długoterminowy, co pozwoliło na zmianę struktury zadłużenia oprocentowanego: znaczna część zobowiązań krótkoterminowych została zastąpiona zobowiązaniami długoterminowymi. Pozytywny wpływ na sytuację finansową spółki miała również restrykcyjna polityka zarządzania majątkiem obrotowym, w szczególności zapasami. W 2013 r. nastąpiła stabilizacja cen surowców produkcyjnych wykorzystywanych przez spółkę, a nawet odnotowano ich niewielkie spadki. Ponadto kurs euro, które jest dla spółki główną walutą w rozliczeniową transakcjach zagranicznych, utrzymywał się na stabilnym poziomie  - informuje spółka w raporcie.  

W 2013 r. przychody ze sprzedaży spółki zwiększyły się w stosunku do poprzedniego roku obrotowego o niespełna 2 proc. Przychody ze sprzedaży produktów i usług wzrosły w analizowanym okresie o 6,2 proc., co było przede wszystkim efektem rosnących przychodów ze sprzedaży eksportowej oraz pozyskania nowych klientów krajowych / wzrostu sprzedaży do dotychczasowych klientów krajowych. Z kolei przychody ze sprzedaży towarów i materiałów obniżyły się o 17,6 proc. Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów uległy w 2013 r. nieznacznemu obniżeniu w porównaniu z rokiem 2012.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze



POLECAMY W SERWISACH