Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Seko z bardzo dobrymi wynikami w pierwszej połowie roku

  • Autor: PJ, portalspożywczy.pl
  • Data: 30-08-2013, 09:47
Seko z bardzo dobrymi wynikami w pierwszej połowie roku
Kazimierz Kustra, prezes Seko

W pierwszym półroczu biezącego roku Seko osiągnęło przychody ze sprzedaży na poziomie 57,091 mln zł. W porównaniu do pierwszego półrocza 2012 r. były one wyższe o niespełna 2 proc. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 166,2 proc. w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy 2012 r., a zysk netto wzrósł aż o 320,7 proc.

Zysk Seko z działalności operacyjnej w pierwszym półroczu wyniósł 2,337 mln zł. Z kolei zysk netto ukształtował się na poziomie 1,607 mln zł. Przychody ze sprzedaży produktów wzrosły o 8,5 proc., podczas gdy przychody ze sprzedaży towarów i materiałów były niższe o 22 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na wyniki finansowe spółki w pierwszej połowie roku wpływ miało m.in. zwiększenie przychodów ze sprzedaży produktów, ograniczenie kosztów produkcyjnych, utworzenie rezerw na przewidywane przyszłe zobowiązania w kwocie 266 tys. zł, które zwiększyły pozostałe koszty operacyjne, jak również ograniczenie kosztów sprzedaży (w szczególności związanych z usługami marketingowymi, logistycznymi i reklamowymi świadczonymi przez Seko na rzecz klientów).

Firma Seko powstała w 1992 roku i zajmuje się produkcją marynat rybnych, wyrobów rybnych na bazie śledzia solonego, sałatek rybnych i jarzynowych, ryb smażonych w zalewach octowych i pomidorowych oraz innych rybnych wyrobów garmażeryjnych. Seko zatrudnia ponad 500 osób w fabryce w Chojnicach. Od 2007 r. Seko należy do grona spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze