Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Seko zwiększa przychody

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 04-11-2016, 10:44
Seko zwiększa przychody
Kazimierz Kustra, prezes Seko. Fot. Seko

Seko opublikowało raport z III kwartał 2016 roku. Rybna spółka zanotowała przychody
ze sprzedaży na poziomie 34,26 mln zł, co stanowi wzrost w porównaniu do analogicznego okresu o 5,9 proc. Przychody ze sprzedaży produktów wzrosły o 9,1 proc. do 30,8 mln zł.

Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów były niższe o 16,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym i ukształtowały się na poziomie 3,38 mln zł.

Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 4, 98 mln zł i był o 1,6 proc. wyższy niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Na pozostałych poziomach Spółka odnotowała pogorszenie wyników finansowych.

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 484 tys. zł i był niższy o 35,3 proc. niż porównywalnym okresie 2015 roku, a zysk netto ukształtował się na poziomie 436 tys. zł, co stanowi spadek o 21,0 proc. 

W okresie pierwszych trzech kwartałów Seko osiągnęło przychody ze sprzedaży na poziomie 98,149 mln zł. W porównaniu do trzech pierwszych kwartałów 2015 r. były one wyższe o 4,4 proc. Jednocześnie przychody ze sprzedaży produktów wzrosły o 7,1 proc. i wyniosły 88,617 tys. zł, zaś przychody ze sprzedaży towarów i materiałów były niższe o 15,4 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Wzrost przychodów ze sprzedaży produktów w zarówno w samym III kwartale 2016 r., jak również w
okresie I-III kwartał 2016 r. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, wynikał z wprowadzenia do oferty Spółki nowych produktów, wzrostu cen sprzedaży produktów Spółki, a także intensywnych działań handlowych. Z kolei spadek przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów był efektem mniejszych obrotów na stacji paliw, co z kolei było rezultatem wzrostu konkurencji w okolicach stacji paliw prowadzonej przez Spółkę - poinformowano.

Do końca trzeciego kwartału firma osiągnęła zysk ze sprzedaży o 23,6 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 1,758 mln zł i był niższy o 19,1 proc. niż w takim samym okresie ubiegłego roku. Zysk netto ukształtował się na poziomie 1,282
mln, co oznacza spadek o 25,3 proc.

Seko poinformowało, że wskaźnik rentowności netto za okres trzech kwartałów osiągnął wartość 1,3 proc., podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku wyniósł 1,8 proc..

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH