Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Seko zwiększyło zyski i przychody w I kwartale

  • Autor: GPWInfostrefa, www.portalspozywczy.pl
  • Data: 10-05-2013, 13:20
Seko zwiększyło zyski i przychody w I kwartale
Kazimierz Kustra, prezes Seko

Rybna spółka Seko wypracowała w pierwszym kwartale 2013 r. 33 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 29,7 mln zł w analogicznym okresie 2012 r. zysk netto wzrósł w tym okresie z 741 tys. zł do 1,9 mln zł.

W I kwartale 2013 r. spółka Seko osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 33 097 tys. zł, czylo o 11,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 r.

Zysk netto ukształtował się na poziomie 1 972 tys. zł, co oznacza wzrost o 166,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Poprawa wyników finansowych spółki w I kwartale 2013 r. (w porównaniu do analogicznego okresu biegłeguo roku) była rezultatem przede wszystkim działań podjętych głównie we wcześniejszych okresach, a których celem było podniesienie cen sprzedaży wyrobów spółki w związku ze zmianą warunków rynkowych (wzrostem cen surowców).

Działalność spółki charakteryzuje się sezonowością typową dla branży przetwórstwa rybnego. Najwyższe przychody ze sprzedaży są realizowane w IV kwartale roku, co wynika ze zwiększonego zapotrzebowania na przetwory rybne w okresie przedświątecznych oraz większą konsumpcją ryb w miesiącach jesienno-zimowych. Niższa sprzedaż jest realizowana w I kwartale roku. Z kolei najniższe przychody są realizowane w II oraz III kwartale, kiedy to, ze względu na wyższe temperatury powietrza, popyt na przetwory rybne ulega osłabieniu (poziom przychodów w I i II kwartale każdego roku jest również w pewnym stopniu uzależniony od terminu świąt Wielkanocnych, które wypadają
w jednym lub drugim kwartale).

Wyniki działalności Emitenta w I kwartale 2013 r. potwierdzają opisaną powyżej sezonowość. Czynnikiem niwelującym w pewnym stopniu sezonowość związaną z produkcją i sprzedażą przetworów rybnych, jest prowadzona przez spółkę stacja paliw. Przychody związane z tą
działalnością charakteryzują się dużą stabilnością w ciągu roku. 

W działalności spółki w I kwartale 2013 r. nie wystąpiły istotne niepowodzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze