Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Spór o tuńczyka. King Oscar kontra BK Food

  • Autor: ŁR, portalspozywczy.pl
  • Data: 03-11-2014, 15:13
Spór o tuńczyka. King Oscar kontra BK Food
(fot. mat.pras.)

BK Food poinformował portalspozywczy.pl, że Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił zarzuty wniesione przeciwko firmie przez spółkę King Oscar, który zarzuca BK Food naruszenie umownego zakazu konkurencji. Jednak King Oscar w przesłanym do redakcji sprostowaniu podaje, że jest to twierdzenie fałszywe. Firma wskazuje, że zarzuty przeciwko BK Food są w dalszym ciągu rozpatrywane przez Sąd Okręgowy w Gdańsku.

W grudniu 2012 r. BK Food sprzedał biznes związany z produkcją tuńczyka w puszce pod markami B & K i Laguna firmie King Oscar. Jednocześnie zgodził się na klauzulę konkurencji dotyczącą zakazu sprzedaży konserwy rybnej z tuńczyka na terenie Polski. W 2014 r. BK Food Polska - inny podmiot prawny, który jest własnością Tomasza Puławskiego, rozpoczął sprzedaż konserw z tuńczyka w Polsce dla przemysłu i pod własnymi markami Samui i Liberty, jak ocenia BK Food - legalnie.

Zdaniem King Oscar twierdzenie jakoby konserwy tuńczyka pod markami Samui i Liberty były sprzedawane legalnie jest nieścisłe. „Takie działanie stanowi rażące naruszenie umownego zakazu konkurencji" - czytamy w przesłanym do redakcji oświadczeniu.

„Nieścisłe jest też twierdzenie jakoby sprzedaż konserw przez BK Food Polska odbywała się pod markami własnymi. Znak towarowy Samui został stworzony i zarejestrowany w Urzędzie Patentowym przez BK Food, a następnie, w celu ominięcia zakazu konkurencji, przeniesiony na rzecz spółki BK Food Polska, której właścicielem jest Tomasz Puławski" - czytamy dalej.

W kwietniu 2014 King Oscar wniósł opłaty w sądach w Polsce w celu zabezpieczenia potencjalnych roszczeń wobec BK Food za naruszenie na podstawie klauzuli konkurencji, a mianowicie sprzedaży konserw z tuńczyka przez BK Food Polska. „Z decyzji sądu apelacyjnego z dnia 13/10/2014 spółka King Oscar nie udowodniła żadnego dowodu dot. zarzutów BK Food, a ponadto nie była w stanie udowodnić wiarygodności swoich roszczeń dla celów postępowania" - podaje BK Food Polska.

W ocenie King Oscar to twierdzenie jest nieścisłe i wprowadzające w błąd. „Postanowienie Sądu Apelacyjnego z dnia 13.10.2014 roku dotyczyło jedynie proceduralnej kwestii ubocznej, która pozostaje bez wpływu na stawiane BK Food zarzuty i oczekiwany wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku" - informuje King Oscar.

„W tym roku BK Food było celem wrogiej kampanii prowadzonej przez King Oscar (pisma wysyłane drogą mailową oraz tradycyjną pocztą ), która miała zdyskredytować działalność i podważyć wiarygodność BK Food Polska Naraziło to naszą spółkę na straty i utratę wiarygodności w oczach klientów" - komentuje sprawę BK Food. „King Oscar mógł świadomie szkodzić reputacji BK Food. Według kodeksu cywilnego (art 23 i 43)" - czytamy w oświadczeniu firmy. Obecnie zarząd BK Food rozważa czy rozpocząć postępowanie prawne przeciwko King Oscar w Polsce i Norwegii, w celu dochodzenia odszkodowania.

KOMENTARZE: (7)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • w temacie 24-11-2014, 11:34:
etykieta oraz nazwa Samui na zdjęciu przy tym artykule prawnie należą do BK Food Polska. King Oscar bezprawnie sprzedaje tuńczyki w kraju używając etykiet których właścicielem nie jest. Puławski sprzedał im tylko znaki towarowe i to wszystko
  • Tunczyk 20-11-2014, 22:01:
Ktora to juz firma oszukana przez BK Food?
  • derka 14-11-2014, 22:47:
Tak się zastanawiam co do tych etykiet. Jak można sprzedać coś czego nie jest się właścicielem. Bo jeśli Bk sprzedaje biznes to łącznie z wszystkimi prawami do produktów. Chyba że Puławski zrobił King Oscar na szaro.....

Zobacz wszystkie komentarze (7)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH