Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Trzeci kwartał dobry dla Graala

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 27-11-2015, 13:50
Trzeci kwartał dobry dla Graala
Fot. materiały prasowe/Graal

W trzecim kwartale 2015 roku Grupa Kapitałowa Graal osiągnęła 216,5 mln zł przychodu ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów. W analogicznym okresie roku poprzedniego przychody Graala były niższe o bisko 20 mln zł i wyniosły 196,6 mln zł.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów roku przychody GK Graal wyniosły 652,4 mln zł, podczas gdy w roku ubiegłym wyniosły one 605,8 mln zł. Tym samym odnotowano wzrost 7,68 proc.

Zysk brutto wypracowany przez grupę trzecim kwartale okazał się nieznacznie niższy od notowanego w analogicznym okresie roku poprzedniego i wyniósł 35 mln zł (37,9 mln przed rokiem), jednak w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku wzrósł z 94,6 do 106,1 mln zł. Zysk netto w trzecim kwartale wyniósł niespełna 5,9 mln zł (5,2 mln przed rokiem), a od stycznia do września 19,8 mln zł (13,6 mln przed rokiem).

Zysk przypadający na jedną akcję wyniósł 2,45 zł, podczas gdy w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy poprzedniego roku zaledwie 0,64 zł.

- Na poprawę wyników finansowych istotne znaczenie miało zwiększenie obrotów w III kwartale 2015 r. W okresie objętym śródrocznymi informacjami finansowymi Grupa prowadziła działalność analogiczną do 2014 roku, tj. zajmowała się głównie produkcją konserw rybnych i mięsnych, dań obiadowych, wyrobów rybnych chłodnych, produktów z łososia świeżego i wędzonego – podkreślono w raporcie.
Grupa Kapitałowa Graal posiada 5 zakładów produkcyjnych na terenie kraju. Od 2005 roku spółka Graal S.A., jednostka dominująca grupy, jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH