Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo chce uzyskać 20 mln zł ze sprzedaży nieruchomości

  • Autor: RW, portalspozywczy.pl
  • Data: 07-03-2016, 12:24
Wilbo chce uzyskać 20 mln zł ze sprzedaży nieruchomości
Bożena Serzycka, prezes Wilbo. Fot. Wilbo

W piątek informowaliśmy o przyjęciu przez Wilbo aktualizacji strategii rozwoju. W jej ramach rybna spółka planuje m.in. sprzedaż nieruchomości z Zakładem Mrożenia i Produkcji Mrożonek. W ten sposób chce uzyskać ponad 20 mln zł.

Zgodnie z założeniami Wilbo, pomimo spadku przychodów ze sprzedaży, dzięki planowanej transakcji uzyska szereg korzyści finansowych. Ma to być m.in. ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem obiektu (energia elektryczna, ogrzewanie, ochrona obiektu, podatek od nieruchomości itp.), kosztów wynikających z zakupu surowców i materiałów do produkcji ryb panierowanych, a także redukcją zatrudnienia. 

Zgodnie z szacunkami zarządu spółki, tylko dzięki redukcji kosztów utrzymania obiektu Wilbo pozyska około 1,5 mln zł w skali roku. W związku z samą sprzedażą nieruchomości firma uzyska około 20 mln zł, które w części mają zostać przeznaczone na redukcję zadłużenia, inwestycje oraz kapitał obrotowy.

- Sprzedaż nieruchomości na ul. Przemysłowej spowoduje, iż Spółka tymczasowo wynajmowała będzie powierzchnie biurowe oraz chłodnie od nabywcy. Docelowo po znalezieniu odpowiedniej lokalizacji planowane jest wybudowanie chłodni o pow. ok. 1 tys. mkw. oraz zaadaptowanie pomieszczeń na biura. Spółka nie wyklucza przy tym możliwości podjęcia rozmów w sprawie odkupienia nieruchomości przy ulicy Hutniczej, która w roku 2012 z uwagi na trudną sytuację finansową została zbyta - wynika ze zaktualizowanej strategii rozwoju Wilbo.

Firma zaprezentowała także wstępny plan finansowy dotyczący tego, na co mają zostać przeznaczone pozyskane środki finansowe.

Kwota 2,5 mln zł ma zostać przeznaczona na budowę chłodni oraz adaptację pomieszczeń biurowych. 4 mln zł ma to suma, która ma być przeznaczona na spłatę wierzyciela, konkretnie spółki Bankowy Leasing Ciechanów sp. z o.o., co pozwoli na zdjęcie zabezpieczenia w postaci hipoteki na ul. Przemysłowej oraz zastawu na znakach towarowych Neptun i Dal Pesca.

Na spłatę zaciągniętych pożyczek ma trafić kwota 2,5 mln zł. Pozostałe 11 mln zł zostanie przeznaczone na a zakup surowców i materiałów do produkcji pod zawarte kontrakty handlowe oraz inne inwestycje, a także na spłatę bieżących zobowiązań.

Najważniejsze marki w portfolio Wilbo, spółki działającej na polskim rynku od roku 1987, to Neptun i Taaka Ryba. Produkty firmy dostępne są w sieciach handlowych m.in. Auchan, Carrefour oraz Selgros.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • tentyp 09-03-2016, 12:14:
ludziom podwyzki niech dadza bo sami beda tam robic niedlugo!

Zobacz wszystkie komentarze (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH