Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo: dalszy spadek przychodów i zysku

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 12-05-2016, 10:41
Wilbo: dalszy spadek przychodów i zysku
Bożena Serzycka, prezes Wilbo. Fot. Wilbo

Wilbo nie może zaliczyć pierwszego kwartału bieżącego roku do udanych. Spółka zanotowała przychody w wysokości niespełna 8,7 mln zł, wobec 9,1 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznacza to spadek dokładnie o 432 tys. zł, czyli 4,7 proc. Zysk z działalności operacyjnej spadł z 92 do 54 tys. zł.

- Na spadek sprzedaży, w szczególności w grupie konserw rybnych, wpływ miało wstrzymanie, z uwagi na nałożone embargo, dostaw na rynek rosyjski. Ponadto spadek sprzedaży wynikał przejściowo z niedostatecznej ilości środków obrotowych na realizację bieżących zamówień wynikających z zawartych kontraktów - napisała spółka w raporcie. 

Jak wynika z opublikowanego raportu, całkowita sprzedaż konserw rybnych była w pierwszym kwartale niższa o 13 proc.. jednocześnie całkowita sprzedaż ryb mrożonych spadła w porównaniu do analogicznego okresu o 19 proc.

- Odnotowany spadek przychodów w segmencie konserw rybnych  nie wpłynął w istotny sposób na jej udział w stosunku do ogółu sprzedaży. Ma ona nadal największy udział i stanowi 73 proc. ogólnych przychodów. Na drugim miejscu są nadal ryby mrożone panierowane, które stanowią 12 proc. ogólnych przychodów - czytamy w raporcie Wilbo. 

W okresie pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku wartość kosztu sprzedanych przez Wilbo produktów i materiałów wyniosła 7,25 mln zł, co stanowi spadek o 187 tys. zł w porównaniu do roku ubiegłego.

Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 1,44 mln zł, podczas gdy w pierwszym kwartale ubiegłego roku był on o 245 tys. zł wyższy niż przed rokiem i wynosił 1,68 mln zł. 

Zysk ze sprzedaży wyniósł 34 tys. zł i był niższy o 91 tys. zł w porównaniu do pierwszego kwartału 2015  roku. Pozostałe przychody operacyjne były niższe o 12 tys. zł. Ponadto obniżyły się pozostałe koszty operacyjne (spadek o 65 tys. zł), co związane było m.in. z mniejszymi stratami produkcyjnymi.

W pierwszym kwartale 2016 r. Wilbo osiągnęło zysk z działalności operacyjnej w wysokości 54 tys. zł, to jest o 38 tys. zł niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to pierwszy kwartał został zamknięty wynikiem 92 tys. zł. 

Spółka osiągnęła stratę na działalności finansowej w wysokości 49 tys. zł (53 tys. zł w roku ubiegłym).
Zysk brutto w  pierwszym kwartale roku wyniósł 5 tys. zł, podczas gdy przed rokiem był on wyższy o 34 tys. i wynosił 39 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • tech. Przetw. Ryb. 11-07-2016, 09:38:
Zal mi tylko, ze WILBO taki los spotyka.
Zadaje sobie tylko pytanie ktore raczej powinno byc skierowane do pani prezesowej:
co pani szuka jeszcze w tej firmie ?

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH