Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo: Doszło do zawarcia układu w postępowaniu upadłościowym

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 29-10-2014, 13:20
Wilbo: Doszło do zawarcia układu w postępowaniu upadłościowym
Bożena Serzycka, prezes Wilbo

Zgromadzenie wierzycieli Wilbo wyraziło zgodę na zawarcie układu w toczącym się postępowaniu upadłościowym. Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w ciągu dwóch tygodni powinien wydać postanowienie o uprawomocnieniu się układu.

Zgoda na układ oznacza, że dla pierwszej grupy wierzycieli (z wierzytelnościami do 30 tys. zł) nastąpi całkowita redukcja odsetek oraz spłata kwoty głównej w terminie 18 miesięcy od momentu zatwierdzenia układu. Dla drugiej grupy zaś (wierzytelności powyżej 30 tys. zł) propozycje układowe zakładają całkowitą redukcję odsetek oraz spłatę 60 proc. podstawowego długu, płatnego w 10 ratach co pół roku.

- Wierzę, że zawarty układ zwiększy naszą wiarygodność u polskich i zagranicznych odbiorców, a także u obecnych i przyszłych akcjonariuszy, co pozwoli w łatwiejszy sposób pozyskać nam finansowanie na dalszy rozwój. W mojej opinii możemy również spodziewać się pozytywnego przełożenia na osiągane przez Wilbo wyniki, jak i wycenę akcji - powiedziała serwisowi akcjonariat.pl komentując dzisiejsze zawarcie układu Bożena Serzycka, prezes Wilbo.

Wilbo znajduje się w stanie upadłości układowej od marca 2013 r. Lista wierzycieli spółki zamknięta została decyzją nadzorcy sądowego 28 lutego 2014 r. W sierpniu Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ wydał postanowienie o zatwierdzeniu listy wierzytelności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

WLBWILBO SA

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Czytelnik 03-11-2014, 09:51:
To mam takie pytanie... ile na tym Wilbo "zarobiło" nie oddając kasy ??

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH