Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo: Doszło do zawarcia układu w postępowaniu upadłościowym

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 29-10-2014, 13:20
Wilbo: Doszło do zawarcia układu w postępowaniu upadłościowym
Bożena Serzycka, prezes Wilbo

Zgromadzenie wierzycieli Wilbo wyraziło zgodę na zawarcie układu w toczącym się postępowaniu upadłościowym. Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w ciągu dwóch tygodni powinien wydać postanowienie o uprawomocnieniu się układu.

Zgoda na układ oznacza, że dla pierwszej grupy wierzycieli (z wierzytelnościami do 30 tys. zł) nastąpi całkowita redukcja odsetek oraz spłata kwoty głównej w terminie 18 miesięcy od momentu zatwierdzenia układu. Dla drugiej grupy zaś (wierzytelności powyżej 30 tys. zł) propozycje układowe zakładają całkowitą redukcję odsetek oraz spłatę 60 proc. podstawowego długu, płatnego w 10 ratach co pół roku.

- Wierzę, że zawarty układ zwiększy naszą wiarygodność u polskich i zagranicznych odbiorców, a także u obecnych i przyszłych akcjonariuszy, co pozwoli w łatwiejszy sposób pozyskać nam finansowanie na dalszy rozwój. W mojej opinii możemy również spodziewać się pozytywnego przełożenia na osiągane przez Wilbo wyniki, jak i wycenę akcji - powiedziała serwisowi akcjonariat.pl komentując dzisiejsze zawarcie układu Bożena Serzycka, prezes Wilbo.

Wilbo znajduje się w stanie upadłości układowej od marca 2013 r. Lista wierzycieli spółki zamknięta została decyzją nadzorcy sądowego 28 lutego 2014 r. W sierpniu Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ wydał postanowienie o zatwierdzeniu listy wierzytelności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

WLBWILBO SA

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Czytelnik 03-11-2014, 09:51:
To mam takie pytanie... ile na tym Wilbo "zarobiło" nie oddając kasy ??

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH