Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo: Nie jesteśmy zainteresowani ugodą z Seko!

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 11-07-2014, 14:57
Wilbo: Nie jesteśmy zainteresowani ugodą z Seko!
Bożena Serzycka, prezes Wilbo

Zarząd Wilbo oświadczył dziś, że złożony w ostatnich dniach przez spółki Seko i Złota Rybka wniosek o zawezwanie przez Sąd Rejonowy w Gdyni Wilbo i byłych znaczących akcjonariuszy tej firmy Waldemara Wilandta i Dariusza Bobińskiego do próby ugodowej, jest "całkowicie bezzasadny". Wilbo, które znajduje się w stanie upadłości układowej, nie zamierza w tej sprawie zawierać ugody, która oznaczałaby zapłatę 10 mln zł z odsetkami.

Seko w 2012 r. zainteresowane było przejęciem Wilbo. Doszło nawet do podpisania umowy inwestycyjnej w tej sprawie. Jak czytamy w dzisiejszym komunikacie Wilbo, 9 lipca 2012 r. Wilandt i Bobiński udstąpili od umowy inwestycyjnej z przyczyn leżących po stronie Seko oraz, zgodnie z zapisem umowy, wezwali wówczas Seko i Złotą Rybkę do solidarnej zapłaty kary umownej w kwocie 10 mln zł. Obecnie w tym temacie toczy się sprawa przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Jest to postępowanie z powództwa Wilandta i Bobińskiego przeciwko Seko i Złotej Rybce i dotyczy zapłaty wspomnianej umownej kary (z odsetkami).

Przypomnijmy, Seko domaga się od Wilbo, Wilandta i Bobinskiego identycznej kwoty 10 mln zł z odsetkami. W tej sprawie zarząd spółki wysłał 8 lipca bieżącego roku do Sądu Rejonowego w Gdyni wniosek o zawezwanie do próby ugodowej. Jak poinformował zarząd Seko, wniosek ten miał na celu przerwanie biegu terminu przedawnienia roszczenia Seko oraz Złotej Rybki wobec wskazanych podmiotów.

Czytaj więcej:
Kolejna odsłona sporu pomiędzy Seko i Wilbo

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

WLBWILBO SA
SEKSeko SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH