Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo: przychody i zysk ponownie spadają

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 22-03-2016, 10:27
Wilbo: przychody i zysk ponownie spadają
Bożena Serzycka, prezes Wilbo.

Wilbo w roku 2015 odnotowało gorsze wyniki finansowe niż przed rokiem. Przychody spółki spadły z 40,4 do 37,2 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej zmniejszył się natomiast z 302 do 200 tys. zł.

W porównaniu do roku 2014 zysk netto zmniejszył się ze 133 do 30 tys. zł. Zysk na jedną akcję zwykłą wyniósł 0,002, podczas gdy przed rokiem 0,008 tys. zł. Zysk ze sprzedaży spadł nieznacznie z 6,3 do 6,08 mln zł.

Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej wyniosły -188 tys., wobec -136 tys. zł w roku poprzednim.

Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów wyniosły 31,15 mln zł (34,12 mln zł przed rokiem). 

- Pomimo podjętych intensywnych działań Spółce nie udało się w 2015 r. uzyskać zewnętrznego finansowania, które pozwoliłoby na wsparcie finansowania bieżącej działalności operacyjnej. Trudności związane z pozyskaniem środków obrotowych spowodowały, że Spółka nie realizowała założonych zwiększonych poziomów produkcji, przez co nie udało się poprawić przychodów ze sprzedaży, a w konsekwencji wyników - napisano w raporcie.

Z tego powodu 3 marca Wilbo podjęło decyzję o aktualizacji strategii rozwoju na lata 2016-2017. Na jej podstawie rybna spółka planuje dokonać optymalizacji sposobu zarządzania aktywami w konsekwencji czego pozyska środki na kapitał obrotowy oraz restrukturyzację zadłużenia.

- W kolejnych okresach sprawozdawczych Zarząd z determinacją realizował będzie założenia zawarte w przyjętej strategii rozwoju Spółki, co mam nadzieję znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych, a w dalszej perspektywie przyczyni się do umocnienia pozycji oraz wartości rynkowej Spółki - napisała w liście do akcjonariuszy Bożena Serzycka, prezes Wilbo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH