Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo publikuje wyniki za 9 miesięcy. Znowu gorzej niż przed rokiem

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 25-10-2016, 20:25
Wilbo publikuje wyniki za 9 miesięcy. Znowu gorzej niż przed rokiem
Bożena Serzycka, prezes Wilbo. Fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

Zarząd Wilbo S.A. podjął decyzję o przekazaniu do publicznej wiadomości wstępnych wyników finansowych za okres pierwszych 9 miesięcy bieżącego roku. Spółka zanotowała znaczący spadek przychodów operacyjnych oraz gorszy wynik z działalności operacyjnej.

Przychody ze sprzedaży wyniosły w analizowanym okresie 20,970 mln zł, podczas gdy przed rokiem były one wyższe o blisko 8 mln i wynosiły 28,721 mln zł. 

Wynik z działalności operacyjnej okazał się ujemny i wyniósł - 1,494 mln zł, wobec 216 tys. w analogicznym okresie roku poprzedniego. 

Wynik netto również okazał się znacznie niższy od ubiegłorocznego, gdyż ukształtował się na poziomie -1,655 mln zł, w porównaniu z 92 tys. zł w okresie styczeń - wrzesień 2015.

- Na wyniki osiągnięte w ww. okresie największy wpływ miał spadek przychodów ze sprzedaży, który wynikał w głównej mierze z braku finansowania zewnętrznego, a realizacja postanowień układowych zaangażowała środki finansowe generowane w ramach podstawowej działalności. Spadek przychodów ze sprzedaży jaki miał miejsce na przestrzeni okresu sprawozdawczego uniemożliwił osiągnięcie dodatniego wyniku już na poziomie działalności operacyjnej z uwagi na posiadaną bazę kosztów stałych prowadzenia działalności - poinformowało Wilbo.

Wilbo powstało w roku 1987 a od 1998 roku jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Londynski smakosz ryb 25-10-2016, 22:06:
Szanowna Pani Prezez.
Czy nie uwaza Pani,ze czas na zalaczenie zdjecia produktow,ktore Wilbo wytwarza. Czlowiek je wzrokiem. Jesli chce sie ciagle Pani lansowac,mimo ciagle spadajacych wynikow, to sugeruje zdjecie Pani na tle wytwarzanych produktow. Niestety klocilo by sie to z Pani kolorowymi tipsami.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH