Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo sprzeda swoje produkty na Białoruś

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 12-03-2015, 15:43
Wilbo sprzeda swoje produkty na Białoruś

Zarząd Wilbo w upadłości układowej informuje, że 12 marca 2015 roku spółka zawarła ramową umowę handlową z UAB "Fibex", zarejestrowaną w Wilnie.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż na zasadach wyłączności za pośrednictwem Fibex produktów rybnych panierowanych Wilbo do trzech sieci handlowych działających na terytorium Białorusi. Okres wyłączności, o którym mowa powyżej obowiązywać będzie również w okresie 3 lat od dnia wygaśnięcia lub rozwiązania umowy.

Wartość umowy stanowi kwota 750 tys. EUR, co odpowiada równowartości ok. 3.108 tys. zł. Kontrakt będzie realizowany w okresie 36 miesięcy. Każda ze stron ma prawo do wypowiedzenia umowy z zachowaniem 30-to dniowego okresu wypowiedzenia.

W przypadku złamania przez Wilbo warunku dotyczącego wyłączności sprzedaży do sieci handlowych wskazanych w kontrakcie, o których mowa powyżej, spółka zobowiązana będzie do zapłaty kary umownej stanowiącej równowartość sprzedanych produktów. Ponadto Fibex będzie uprawniony do żądania od Wilbo zapłaty kary w wysokości 0,1 proc. wartości zamówienia w przypadku jego niezrealizowania jak również za każdy dzień opóźnienia.

Umowa nie została zawarta z zastrzeżeniem warunku lub terminu. W pozostałym zakresie umowa nie zawiera specyficznych warunków, które odbiegałyby od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. Umowa nie spełnia przyjętego przez Wilbonkryterium istotności tj. wartości 10 proc. wartości przychodów ze sprzedaży Wilbo za okres ostatnich czterech kwartałów obrotowych.

Jednocześnie Wilbo uznaje umowę za istotną, gdyż w związku z jej zawarciem zwiększony zostanie potencjał przychodowy poprzez rozszerzenie sprzedaży na kolejne rynki eksportowe dzięki czemu aktualnie Wilbo będzie prowadził działalność łącznie na 15 rynkach zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

WLBWILBO SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH