Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo z 90-procentowym spadkiem przychodów w I kwartale 2017

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 31-05-2017, 19:12
Wilbo z 90-procentowym spadkiem przychodów w I kwartale 2017
fot. Wilbo

Wilbo SA zanotowało w I kwartale 2017 roku 850 tys. zł przychodów ze sprzedaży wobec 8,7 mln zł w I kwartale 2016 roku (spadek o 90,3 proc.). W omawianym okresie spółka zaliczyła także 979 tys. zł straty wobec 5 tys. zł zysku rok wcześniej.

Wilbo w I kwartale 2017 roku kontynuowało strategię optymalizacji sposobu zarządzania aktywami oraz profilem, co ma doprowadzić do ustabilizowania płynności finansowej spółki.

Jednocześnie spółka poinformowała, że trudności związane z pozyskiwaniem zewnętrznych środków obrotowych na wsparcie bieżącej działalności, w tym intensyfikację założonych poziomów produkcji oraz przychodów ze sprzedaży nie pozwoliły na uzyskanie założonych parametrów i poprawę wyników finansowych, ale jednocześnie wymusiły zmianę profilu działalności spółki.

Jak informuje Spółka, olbrzymi spadek sprzedaży wynikał z niedostatecznej ilości środków obrotowych na realizację bieżących zamówień oraz podjętych działań restrukturyzacyjnych.

W konsekwencji Wilbo zanotowało zysk ze sprzedaży w wysokości -971 tys. zł, który był niższy o 937 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

W związku z powyższym strata brutto Wilbo w I kwartale wyniosła 979 tys. zł, co stanowi spadek o 974 tys. zł rok do roku. Z uwagi na brak obciążeń podatkowych wynikających z nierozliczonych strat lat ubiegłych zysk netto okresu był równy zyskowi brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

WLBWILBO SA

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • dopiero 01-06-2017, 18:48:
komornicy buszuja a tu pustki :-D szkoda ludzi co nie dostali wyplat
  • marnieros 31-05-2017, 23:00:
padaka - kto to ciagnie i po co :D

Zobacz wszystkie komentarze (2)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH