Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo: Zamknięto listę wierzycieli. Głosowanie jeszcze w tym kwartale

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 13-03-2014, 08:02
Wilbo: Zamknięto listę wierzycieli. Głosowanie jeszcze w tym kwartale
Bożena Serzycka, prezes Wilbo

- Decyzją nadzorcy sądowego z dniem 28 lutego bieżącego roku zamknięta została lista wierzycieli, która w następnym etapie będzie weryfikowana przez sąd. Ten proces nie powinien trwać długo z uwagi na fakt, iż kwestie sporne lub błędy w zgłaszanych przez wierzycieli wnioskach były z nimi weryfikowane na bieżąco - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Bożena Serzycka, prezes rybnej spółki Wilbo.

Kolejnym etapem procesu ma być zatwierdzenie listy przez sąd i głosowanie nad propozycjami układowymi. - Liczymy, że cały proces powinien zamknąć się w połowie drugiego kwartału bieżącego roku. Zakładam jego pozytywny finał, biorąc pod uwagę podejście naszych wierzycieli do spółki. W ciągu ostatnich miesięcy spotkaliśmy się bowiem ze wsparciem z ich strony. Liczę, że po zatwierdzeniu układu z wieloma z nich będziemy kontynuować współpracę - mówi prezes Wilbo.

Wilbo od marca 2013 r. jest w stanie upadłości układowej, o czym zadecydował Sąd Rejonowy w Gdańsku. Jak wówczas pisaliśmy, propozycje układowe zakładają, że dla pierwszej grupy wierzycieli, z wierzytelnością do 30 tys. zł, nastąpi redukcja odsetek w całości oraz spłata kwoty głównej w całości od zatwierdzenia układu w terminie 18 miesięcy. Dla drugiej grupy wierzycieli, z wierzytelnością powyżej 30 tys. zł, propozycja obejmuje redukcję odsetek w całości oraz spłatę kwoty głównej po redukcji o 40 proc. w 10 ratach co 6 miesięcy przez 5 lat.

Wilbo na rynku działa od 1987 roku. Najważniejsze marki w portfolio spółki to Neptun i Taaka Ryba.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

WLBWILBO SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH