Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo zawarło umowę ramową z Grupą Bałtycką

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 29-04-2015, 17:52
Wilbo zawarło umowę ramową z Grupą Bałtycką

Wilbo zawarło umowę ramową z Grupą Bałtycką z siedzibą Warszawie, dotyczącą kompleksowej współpracy handlowej. Umowa została zawarta 29 kwietnia 2015 r. Szacunkowa wartość łącznych obrotów realizowanych na podstawie umowy w ciągu kolejnego roku wyniesie ok. 28 mln zł.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

 - Zważywszy, że Grupa Bałtycka posiada kontakty handlowe umożliwiające zakup surowców niezbędnych do produkcji wyrobów rybnych, jak również kanały dystrybucyjne umożliwiające sprzedaż tychże produktów i wyrobów, zawarcie umowy ramowej z Grupą wpisuje się w realizowane przez spółkę działania zmierzające do optymalizacji kosztów zakupu surowców oraz dystrybucji produktów – poinformowało Wilbo w komunikacie.

- Zawarcie umowy związane jest tym samym w szczególności z ograniczeniem po stronie Wilbo struktur handlowych, dzięki czemu eliminowane są bezpośrednie koszty związane z utrzymaniem działu zakupów i sprzedaży w spółce - podano.

 Spółka podała, że szacunkowa wartość łącznych obrotów realizowanych na podstawie umowy ramowej w okresie kolejnych 12 miesięcy wyniesie ok. 28 mln zł, przy czym na wskazaną kwotę składają się zarówno szacowane obroty związane z zakupem przez spółkę od grupy surowców i materiałów do produkcji w kwocie 8 mln zł, jak również szacowane obroty handlowe związane ze sprzedażą przez spółkę na rzecz grupy produktów w kwocie 20 mln zł.

 - Przy założeniu kontynuacji umowy ramowej na analogicznych zasadach w latach kolejnych szacowana jej wartość w okresie kolejnych pięciu lat wyniosłaby ok. 28 mln zł rocznie. Spółka zastrzega jednak, że realizowana wartość umowy ramowej tak w perspektywie krótko, jak i w szczególności długoterminowej może ulec znacznym odchyleniom od wartości szacowanej, w szczególności ze względu na zmianę rynkowej ceny produktów, jak również innych uwarunkowań rynkowych - podano.

 Przedmiotem umowy jest ustalenie zasad oraz warunków stałej współpracy handlowej pomiędzy stronami, a w szczególności zasad i warunków zakupu przez Grupę produktów, wyrobów i towarów handlowych znajdujących się w aktualnej ofercie handlowej Wilbo, zasad ich dystrybucji przez Grupę do odbiorców, z którymi współpracuje ona w oparciu o zawarte wcześniej umowy oraz określenie zasad i warunków zakupu przez Grupę na rzecz Wilbo surowców i materiałów.

Zawarta umowa ma na celu unifikację oraz usprawnienie sprzedaży produktów spółki w dotychczasowych kanałach dystrybucji i komunikacji między stronami oraz prowadzenie działań marketingowo - reklamowych.

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

WLBWILBO SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH