Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wilbo zwiększyło sprzedaż zagraniczną, mimo embarga Rosji

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 10-11-2015, 18:36
Wilbo zwiększyło sprzedaż zagraniczną, mimo embarga Rosji
Bożena Serzycka, prezes Wilbo. Fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

Wilbo wypracowało 10,3 mln zł przychodów ze sprzedaży w trzecim kw. 2015 r. Jest to 15,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Producent marki Neptun dobrze radził sobie na rynkach zagranicznych, gdzie odnotował 58 proc. (rdr) wzrost sprzedaży.

Zysk operacyjny Spółki w trzecim kw. 2015 r. wyniósł 26 tys. zł, natomiast wynik netto 6 tys. zł. 

- Pozytywnie oceniam miniony kwartał. Spółka po raz kolejny wypracowała dodatni wynik finansowy, istotnie zwiększając przychody. Trzeci kw. był udany szczególnie w kontekście eksportu. Sprzedaż produktów na rynkach zagranicznych wzrosła o 58 proc. To dobry wynik zwłaszcza w sytuacji nałożenia przez służby weterynaryjne Rosji zakazu sprowadzania konserw rybnych z Polski. Mam nadzieję, że sytuacja wróci do normy już w pierwszym kw. 2016 r i będziemy mogli sprzedawać na rynki rosyjski i białoruski – mówi Bożena Serzycka, prezes Wilbo.

W trzech kwartałach Wilbo wypracowało przychody o wartości 28,72 mln zł (wzrost 2,6 proc. rdr), EBIT 216 tys. zł wzrost (0,5 proc.), wynik netto 92 tys. zł (1,1 proc.). W okresie trzech kwartałów 2015 roku największymi zagranicznymi rynkami zbytu były: Włochy (ryby mrożone panierowane oraz sałatki tuńczykowej i fileta z łososia) oraz Wielka Brytania (konserwy rybne).

Wilbo zanotowało również wzrost sprzedaży o 58 proc. produktów private labels (pod markami sieci). Z punktu widzenia trzech kwartałów okresu sprawozdawczego nastąpił wzrost sprzedaży w tej kategorii o 35 proc. – To bardzo perspektywiczny sektor naszej działalności, który w najbliższych latach będzie się dynamicznie rozwijał. Nasze wyniki pokazują, że rośniemy w tym segmencie dynamiczniej niż rynek – podkreśla Bożena Serzycka.

W trzecim kw. 2015r. Wilbo spłaciło w terminie kolejną ratę układu wobec wierzycieli do 30 tys. zł. 18 sierpnia 2015 r. spółka uregulowała należności wobec 185 podmiotów na kwotę 287 627,44 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze