Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wkrótce rozpoczną się trzy nowe nabory z PO RYBY

  • Autor: ARiMR
  • Data: 27-07-2013, 15:31

ARiMR otrzymała dodatkowe środki w wysokości 250 milionów złotych na wdrażaną przez siebie część Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Pozwoli to na zorganizowanie nowych naborów wniosków w ramach tego programu.

W sierpniu ARiMR przeprowadzi trzy nowe nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach PO RYBY 2007 - 2013. Od 1 do 14 sierpnia 2013 r. ARiMR przyjmować będzie wnioski o dofinansowanie w ramach programu operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" w zakresie środka 1.4 "Rybactwo przybrzeżne" na realizację operacji dotyczących wspierania organizacji produkcji, przetwórstwa i łańcucha zbytu produktów rybactwa, a także poprawy kwalifikacji zawodowych i szkoleń w zakresie bezpieczeństwa. Do dyspozycji wnioskodawców w ramach tego naboru będzie kwota około 11 milionów złotych.

Natomiast od 9 do 22 sierpnia 2013 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach środka 2.1 "Inwestycje w chów i hodowlę ryb". Wsparciem takim mogą być objęte inwestycje, które zrealizowano bądź rozpoczęto ich realizację w okresie od 11 września 2009 r. do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie włącznie. Do dyspozycji wnioskodawców w ramach tego naboru będzie kwota około 40 milionów złotych.
Wnioski o dofinansowanie należy składać do oddziału regionalnego Agencji właściwego ze względu na miejsce położenia obiektu chowu lub hodowli. Pomoc jest przyznawana do wyczerpania środków finansowych, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego i udokumentowanego wniosku o dofinansowanie.

Będzie również można składać wnioski o przyznanie pomocy na "Inwestycje w zakresie przetwórstwa i obrotu". O takie wsparcie mogą ubiegać się mikro i małe przedsiębiorstwa, które poniosły koszty kwalifikujące się do refundacji w okresie od 11 września 2009 r. do dnia złożenie wniosku o dofinansowanie. Nabór potrwa od 9 do 16 sierpnia 2013 r. włącznie. Wnioski o dofinansowanie należy składać do oddziału regionalnego Agencji właściwego ze względu na miejsce położenia zakładu przetwórstwa produktów rybnych lub obrotu tymi produktami. Pomoc jest przyznawana do wyczerpania środków finansowych, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego i udokumentowanego wniosku o dofinansowanie. Do dyspozycji wnioskodawców w ramach tego naboru będzie kwota około 140 milionów złotych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze