Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Właściciel Graala pozyskał 500 mln euro na wsparcie firm z Europy Śr.-Wsch.

  • Autor: informacja prasowa
  • Data: 14-09-2017, 11:30
Właściciel Graala pozyskał 500 mln euro na wsparcie firm z Europy Śr.-Wsch.

Abris Capital Partners Ltd., niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, pozyskała 500 mln euro od międzynarodowych inwestorów na wsparcie przedsiębiorców z naszego regionu.

Abris Capital Partners Ltd. to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo – Wschodniej.

Paweł Gieryński, CIO w Abris Capital Partners Ltd., dodał, że fundusz będzie przyglądać się wszystkim ciekawym, czasami nieoczywistym, podmiotom i branżom, ze szczególnym naciskiem na sektor spożywczy, logistykę oraz logistykę e-commerce.

Pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie średniej wielkości prywatnych przedsiębiorstw, w szczególności w Polsce, a także w Rumunii i Serbii.

Spółki, które rozwinęły się pod skrzydłami Abris to m.in : Siódemka, Masterlease, Alumetal, Novago.
Aktualnie ze wsparcia funduszy Abris korzystają m.in. GetBack, Graal i CARGOUNIT.

Zgodnie z przyjętą strategią, środki pozyskane w ramach trzeciego funduszu Abris CEE Mid-Market III LP zostaną zainwestowane w interesujące rodzime firmy, ze szczególnym naciskiem na podmioty z sektora spożywczego, a także logistyki oraz logistyki e-commerce.

„Mając 500 mln euro do zainwestowania w ciekawe projekty poszukujemy perełek na rynku rolno-spożywczym, który naszym zdaniem ma ogromny potencjał. Chodzi nam o podmioty, które dzięki naszemu finansowaniu i wsparciu merytorycznemu mają szansę na skokowy wzrost oraz realizację ambitnych wizji, planów rozwojowych ich właścicieli i kadry zarządzającej.” – komentuje Wojciech Jezierski, Partner w Abris Capital Partners Ltd. odpowiedzialny za projekty z sektora rolno-spożywczego.

Abris od 10 lat pomaga w tworzeniu z lokalnych, często rodzinnych firm, krajowych, a nawet międzynarodowych czempionów. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-75 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z unikalnego doświadczenia jego zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

„Ciekawymi przykładami tego, jak działa Abris, jest Mykogen, czołowy europejski producent podłoża do uprawy pieczarek oraz grupa Graal, lider na rynku przetwórstwa rybnego w Polsce. W przypadku firmy Mykogen udało się wesprzeć polską, rodzinną firmę w realizacji ambitnych planów ekspansji. Dzięki wspólnej pracy zarządu i zespołu funduszu spółka zrealizowała plan spektakularnego rozwoju, między innymi poprzez znaczne inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i technologię oraz budowę dwóch nowoczesnych zakładów na Ukrainie. To z kolei spowodowało, że zainteresował się nią Greenyard - światowy lider na rynku świeżych i przetworzonych owoców. Połączenie z Greenyard otworzy przed polską spółką globalne rynki. Natomiast inwestując w grupę Graal kierowaliśmy się wizją stworzenia czołowego europejskiego gracza w przetwórstwie rybnym, którą konsekwentnie realizujemy ze współwłaścicielem i zarządem spółki.” – dodaje Wojciech Jezierski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH