Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Właściciel Snails Garden: Mięso ślimaka to czyste białko

  • Autor: RW, portalspozywczy.pl
  • Data: 18-07-2016, 15:16
Właściciel Snails Garden: Mięso ślimaka to czyste białko
Grzegorz Skalmowski, właściciel Snails Garden. Fot. PTWP

Ślimaki stopniowo wracają do łask i cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich konsumentów, jednak poziom konsumpcji nadal odstaje od europejskiego. - Mięso ślimaka to czyste białko bez ości i kości. Zmienić należy zakorzenione stereotypy. Wszak jadamy czerninę i flaki, co dla wielu także wydaje się dziwne - mówi Grzegorz Skalmowski, właściciel Snails Garden.

Grzegorz Skalmowski nie kryje zadowolenia z faktu, że ślimaki z Polski z sukcesem radzą sobie na rynkach zagranicznych. Jak podkreśla świadczy to o sile polskiej branży. 

-  Czym jest duma bez pokazania tego co sami produkujemy innych szefom kuchni? Świat kulinarny łączy się z producentami takimi jak my i dla nas nie ma granic. Tworzymy wspólnie zapotrzebowanie rynku, pokazując co można stworzyć z mięsa o tak wspaniałej strukturze, które poddaje się każdej obróbce i które może zaskoczyć każdego konsumenta. Polska ma ogromne możliwości produkcyjne tego gatunku ślimaka a także potężny rynek zbytu - zaznacza.

Przyznaje równie, że mięso ślimaków to czyste białko pozbawione kości przez co można je poddać stosunkowo łatwej obróbce. Niemniej zmienić należy stereotypy zakorzenione wśród polskich konsumentów, którzy wybierają flaki oraz czarninę, a na ślimak często spoglądają z dystansem. 

Właściciel Snails Garden zwraca uwagę, że sposób postrzegania samych ślimaków zmienia się w ostatnich latach, a to za sprawą działań podejmowanych przez szefów kuchni oraz producentów. Zaznacza jednak, że ślimaki nie są produktem masowym.

- Nikt się nie spodziewa masowej konsumpcji i zupełnie nie o to w tym chodzi. To jest produkt, który ma wyróżnić daną restaurację i szefa kuchni. Właśnie teraz jest odpowiedni czas. Później wszyscy będą już tylko powielać to, czego dokonali pierwsi - mówi Grzegorz Skalmowski, właściciel Snails Garden. 

Zachęcamy do przeczytania pełnego wywiadu z Grzegorzem Skalmowskim, właścicielem Snails Garden - http://www.portalspozywczy.pl/ryby/wiadomosci/slimakowe-imperium-znad-wisly-wywiad-z-grzegorzem-skalmowskim-wlascicielem-snails-garden,130680.html

Podobał się artykuł? Podziel się!
PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH