Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wybrano najlepsze łowiska wędkarskie

  • Autor: PAP
  • Data: 06-09-2013, 19:03

Ośrodek wędkarski "Mario" w Gajewie k. Giżycka zwyciężył w konkursie na najlepsze łowisko, ogłoszonym przez Lokalną Grupę Rybacką "Wielkie Jeziora Mazurskie". Za najlepsze łowisko przy gospodarstwie agroturystycznym uznano "Oczko" w Ogonkach k. Węgorzewa.

Jak poinformowała PAP Wioletta Banasiewicz ze stowarzyszenia LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie", konkurs - którego wyniki ogłoszono w piątek - został rozegrany w dwóch kategoriach: łowisk ogólnodostępnych oraz tzw. zamkniętych, które funkcjonują przy gospodarstwach agroturystycznych.

Za najlepsze z ogólnodostępnych komisja konkursowa uznała łowisko należące do ośrodka wędkarskiego "Mario" w Gajewie k. Giżycka. Otrzymało ono również nagrodę publiczności w głosowaniu internautów. Nagrodzone łowisko to - zasilane trzema źródłami - stawy o łącznej pow. 2,5 ha, które są zarybiane od 1996 roku. Drugie miejsce w tej kategorii przyznano łowisku Jakunówko w gminie Pozezdrze, a trzecie łowisku w Sobiechach w gminie Budry.

Za najlepsze łowisko urządzone przy gospodarstwie agroturystycznym uznano łowisko "Oczko" w miejscowości Ogonki k. Węgorzewa. Na posesji o pow. 3 ha znajduje się tam prywatne zarybione jeziorko z pomostami wędkarskimi i kąpieliskiem. Drugie miejsce otrzymało łowisko agroturystyczne w Nowym Harszu.

Według prezesa LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie" Andrzeja Kolasy, konkurs ma przyczynić się do stworzenia w tym regionie dobrych warunków do uprawiania tzw. wędkarstwa rodzinnego. Jeśli wędkarze będą spędzali czas nad wodą z rodzinami, to wydłuży się sezon turystyczny na Mazurach, który teraz ogranicza się do dwóch wakacyjnych miesięcy.

"Przyszłość regionu widzimy w obsłudze turystyki wędkarskiej. Do tego potrzebne jest jednak stworzenie odpowiedniej infrastruktury łowisk wędkarskich. Muszą być one coraz lepiej zagospodarowane, wyposażone i zarządzane" - ocenił prezes.

Stowarzyszenie wybrało również "najbardziej przyjazne plaże" w regionie. Zwyciężyła plaża miejska nad Mamrami w Węgorzewie. Kolejne miejsca zajęła plaża gminna w Kruklankach oraz gminna w Kalu. Nagrodę internautów zdobyła natomiast plaża w Kolonii Rybackiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • WM 17-04-2014, 15:14:
Zapraszam na Łowisko Wędkarskie Zbrojewsko pow. Kłobucki, woj. Śląskie www.stawy.monkowie.pl

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH