REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Wybrano najlepsze łowiska wędkarskie

  • Autor: PAP
  • Data: 06-09-2013, 19:03

Ośrodek wędkarski "Mario" w Gajewie k. Giżycka zwyciężył w konkursie na najlepsze łowisko, ogłoszonym przez Lokalną Grupę Rybacką "Wielkie Jeziora Mazurskie". Za najlepsze łowisko przy gospodarstwie agroturystycznym uznano "Oczko" w Ogonkach k. Węgorzewa.

REKLAMA

Jak poinformowała PAP Wioletta Banasiewicz ze stowarzyszenia LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie", konkurs - którego wyniki ogłoszono w piątek - został rozegrany w dwóch kategoriach: łowisk ogólnodostępnych oraz tzw. zamkniętych, które funkcjonują przy gospodarstwach agroturystycznych.

Za najlepsze z ogólnodostępnych komisja konkursowa uznała łowisko należące do ośrodka wędkarskiego "Mario" w Gajewie k. Giżycka. Otrzymało ono również nagrodę publiczności w głosowaniu internautów. Nagrodzone łowisko to - zasilane trzema źródłami - stawy o łącznej pow. 2,5 ha, które są zarybiane od 1996 roku. Drugie miejsce w tej kategorii przyznano łowisku Jakunówko w gminie Pozezdrze, a trzecie łowisku w Sobiechach w gminie Budry.

Za najlepsze łowisko urządzone przy gospodarstwie agroturystycznym uznano łowisko "Oczko" w miejscowości Ogonki k. Węgorzewa. Na posesji o pow. 3 ha znajduje się tam prywatne zarybione jeziorko z pomostami wędkarskimi i kąpieliskiem. Drugie miejsce otrzymało łowisko agroturystyczne w Nowym Harszu.

Według prezesa LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie" Andrzeja Kolasy, konkurs ma przyczynić się do stworzenia w tym regionie dobrych warunków do uprawiania tzw. wędkarstwa rodzinnego. Jeśli wędkarze będą spędzali czas nad wodą z rodzinami, to wydłuży się sezon turystyczny na Mazurach, który teraz ogranicza się do dwóch wakacyjnych miesięcy.

"Przyszłość regionu widzimy w obsłudze turystyki wędkarskiej. Do tego potrzebne jest jednak stworzenie odpowiedniej infrastruktury łowisk wędkarskich. Muszą być one coraz lepiej zagospodarowane, wyposażone i zarządzane" - ocenił prezes.

Stowarzyszenie wybrało również "najbardziej przyjazne plaże" w regionie. Zwyciężyła plaża miejska nad Mamrami w Węgorzewie. Kolejne miejsca zajęła plaża gminna w Kruklankach oraz gminna w Kalu. Nagrodę internautów zdobyła natomiast plaża w Kolonii Rybackiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • WM 17-04-2014, 15:14:
Zapraszam na Łowisko Wędkarskie Zbrojewsko pow. Kłobucki, woj. Śląskie www.stawy.monkowie.pl

Zobacz wszystkie komentarze (1)

REKLAMA
REKLAMA
PARTNERZY SERWISU
REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

POLECAMY W SERWISACH