Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Colian może zostać wycofany z GPW. Główni akcjonariusze chcą skupić wszystkie akcje spółki

 • Autor: Barbara Woźniak, portalspozywczy.pl
 • Data: 29-03-2018, 09:55
Colian może zostać wycofany z GPW. Główni akcjonariusze chcą skupić wszystkie akcje spółki
fot. Colian

Spółka AllumaInvest, Ipopema FIZAN oraz kilku innych akcjonariuszy Colian Holding, czyli Jan Kolański, Barbara Kolańska i Ziołopex zawarli porozumienie o wspólnym nabywaniu akcji spółki od pozostałych akcjonariuszy, w celu przeprowadzenia przymusowego wykup akcji i wycofania ich z obrotu na warszawskiej giełdzie. Ogłoszone też zostało wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Colian Holding.

Zarząd Colian Holding (Spółka) poinformował, że w dniu 28 marca 2018 r. AllumaInvest sp. z o.o., tj. podmiot dominujący wobec Colian Holding, oraz następujące podmioty: (i) Spółkę, oraz (ii) niektórych akcjonariuszy Spółki, a mianowicie Jana Kolańskiego, Barbarę Kolańską, Ziołopex sp. z o.o. oraz IPOPEMA 21 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych ("FIZAN") zawarły porozumienie ("Porozumienie").

- Porozumienie dotyczy wspólnego nabywania akcji Spółki od pozostałych akcjonariuszy Spółki w szczególności w celu osiągnięcia wymaganej przepisami Ustawy liczby głosów w Spółce, aby docelowo przeprowadzić przymusowy wykup akcji Spółki od akcjonariuszy mniejszościowych, a następnie na walnym zgromadzeniu Spółki zadecydować o zniesieniu dematerializacji akcji Spółki oraz ich wycofaniu z obrotu na rynku regulowanym ("Transakcja") – podał Colian Holding w komunikacie.

Zgodnie z Porozumieniem strony Porozumienia zobowiązały się do współpracy w zakresie podejmowania działań ukierunkowanych ostatecznie na nabycie wszystkich akcji będących w posiadaniu podmiotów innych, niż strony Porozumienia.

Zgodnie z Porozumieniem jego strony zobowiązały się, że przez okres trwania Porozumienia żadna z nich nie nabędzie, nie zbędzie ani nie rozporządzi posiadanymi akcjami Spółki bez uzyskania zgody pozostałych stron Porozumienia.

- Porozumienie zostało zawarte na czas określony - do dnia 30 czerwca 2019 r. lub do dnia, w którym akcje Spółki zostaną wycofane z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, którekolwiek ze zdarzeń nastąpi wcześniej - podano.

Wezwanie do sprzedaży akcji spółki Colian Holding

Zarząd Colian Holding poinformował też, że w dniu 29 marca 2018 r. przez strony porozumienia zostało ogłoszone wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Spółki. Wezwanie zostało ogłoszone w związku z przekroczeniem przez Wzywających 66 proc. ogólnej liczby głosów w Spółce w wyniku zawarcia przez Wzywających w dniu 28 marca 2018 r.

Wezwanie zostało ogłoszone przez AllumaInvest, Ziołopex Sp. z o.o. z siedzibą w Opatówku („Ziołopex”), Barbarę Kolańską, Jana Kolańskiego, Colian Holding S.A. z siedzibą w Opatówku oraz IPOPEMA 21 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie („FIZAN”) w związku z przekroczeniem 66 proc. ogólnej liczby głosów w spółce Colian Holding i w wyniku zawarcia przez Wzywających w dniu 28 marca 2018 r. porozumienia.

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

COLColian Holding SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (10 340) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane