Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Mieszko skupił swoje obligacje za 125 mln zł

 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 22-02-2014, 16:32

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Mieszko skupiły w celu umorzenia 123.417 swoich obligacji serii A zamiennych na akcje serii F. Spółka wydała na to 125,7 miliona złotych.

- Przyczyną nabycia obligacji serii A była potrzeba bezgotówkowego refinansowania zadłużenia emitenta z tytułu tych obligacji poprzez emisję przez emitenta obligacji serii B zamiennych na akcje serii G - poinformowała spółka.

- Nabycie przez Emitenta Obligacji serii A nastąpiło na podstawie umów sprzedaży Obligacji serii A zawartych pomiędzy Emitentem a uprawnionymi z Obligacji serii A, którzy jednocześnie przyjęli złożoną im przez Emitenta propozycję nabycia Obligacji serii B i złożyli Emitentowi nieodwołalną ofertę nabycia Obligacji serii B - podano.

ZPC Mieszko poinformowały też, że zapłata ceny za nabyte obligacje serii A nastąpiła poprzez wzajemne potrącenie wierzytelności przysługującej zbywcom uprawnionym z obligacji serii A względem spółki z wierzytelnością przysługującą spółce względem zbywców uprawnionych z obligacji serii A powstałą z tytułu zobowiązania do opłacenia obligacji serii B.

- Cena kupna za nabyte przez Emitenta Obligacje serii A wyniosła łącznie 125.654.550, 21 zł za wszystkie Obligacje serii A , zatem cena jednostkowa ( tj. za jedną sztukę obligacji serii A) wyniosła 1.018, 13 zł ( jeden tysiąc osiemnaście złotych trzynaście groszy) - podano.

- Cena jednostkowa, o której mowa powyżej, w części odpowiadającej 1000 (jeden tysiąc) zł stanowiła zapłatę za wartość nominalną Obligacji serii A, natomiast w części odpowiadającej 18,13 zł stanowiła równowartość odsetek naliczonych od dnia 7 września 2013 do dnia rozliczenia transakcji nabycia Obligacji serii A przez Emitenta - podał ZPC Mieszko.

Spółka poinformowała też, że zapłata części ceny kupna w wysokości 123.417.000 zł za nabyte obligacje serii A nastąpiła w formie kompensaty wierzytelności przysługującej zbywcom uprawnionym z obligacji serii A względem spółki z wierzytelnością przysługującą spółce względem uprawnionych zbywców obligacji serii A powstałą z tytułu zobowiązania do opłacenia obligacji serii B.

Pozostała część ceny kupna w kwocie 2.237.550, 21 zł została pokryta przez spółkę w środkach pieniężnych.

Akcjonariusze ZPC Mieszko na walnym zgromadzeniu 16 stycznia zdecydowali o emisji obligacji zamiennych na akcje spółki. Wartość emisji obligacji to maksymalnie 123,42 mln zł. Celem emisji obligacji jest refinansowanie istniejącego zadłużenia spółki oraz pozyskanie środków z przeznaczeniem na kapitał obrotowy ZPC Mieszko. Emisja obligacji była skierowana do nie więcej niż 149 indywidualnie oznaczonych adresatów. Cena zamiany akcji wydawanych w zamian za obligacje miała wynieść 4 zł. Spółka miała wyemitować w tym celu nie więcej niż 30.854.250 akcji.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • xyz 03-03-2014, 10:35:
Program przygotowany dla jednej firmy - Apipol-u i tylko ona ma na tym zarobić. Nie znajdą frajerów. Pszczelarz nie jest bezrobotny - nawet jak jest biedny to ul zrobi sobie ze skrzynki drewnianej zaś rój sobie złapie. Dobry miód sprzeda po rodzinie i na najbliższym targu

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 467) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH