REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Nestle, Mars oraz Hershey pozwane w związku z zatrudnianiem dzieci

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 07-10-2015, 11:28
Nestle, Mars oraz Hershey pozwane w związku z zatrudnianiem dzieci
Nestle, Mars i Hershey zostały pozwane za pozyskiwanie surowca z planacji kakaowca, które zatrudniają dzieci. Fot. Flickr.com

Firmy Nestle, Mars i Hershey zostały pozwane za rzekome pozyskiwanie surowców z plantacji kakaowca zatrudniających dzieci. Według różnych źródeł na plantacjach w Ghanie oraz Wybrzeżu Kości Słoniowej może być zatrudnionych nawet 1,5 mln dzieci.

REKLAMA

Producenci takich marek jak Kit Kat, M & Ms, MilkyWay, Reese i Butterfinger zostali wezwani do stawienia się przed sądem w Kalifornii w związku z wystosowanym pozwem zbiorowym.

Jak poinformowali przedstawiciele kancelarii Hagens Berman koncerny spożywcze złamały prawo stanu Kalifornia ignorując informacje o tym, że ich dostawcy z Wybrzeża Kości Słoniowej zatrudniają na plantacjach kakaowca dzieci. Jest to niezgodne z prawem Kalifornii.

Zgodnie z doniesieniami medialnymi cała sprawa wzbudziła oburzenie samych konsumentów.

Zgodnie z raportem międzynarodowej organizacji pozarządowej Labor Rights Forum, plantacje w Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Ghanie zatrudniają do 1,5 do nawet 2 mln dzieci. Tym samym liczba ta wzrosła o prawie 1/5 w przeciągu ostatnich pięciu lat.

W wydanym oświadczeniu pozwane firmy podkreśliły, że praca dzieci jest "nie do przyjęcia oraz nikczemne". Zobowiązały się także, że robią wszystko co w ich mocy, aby poradzić sobie z problemem.
Zwrócono jednak uwagę, że problem zatrudnienia dzieci jest bardzo skomplikowany i nierozerwalnie związany z lokalnymi wyzwaniami gospodarczymi społecznymi oraz politycznymi. Przyczynami zjawiska w głównej mierze jest ubóstwo oraz głód.

Nestle, Mars i Hershey potwierdziły zamiar zainwestowania kilkuset milionów dolarów w celu poprawy warunków życia miejscowej ludności, w tym umożliwienia dzieciom pójść do szkoły oraz wyeliminowania ich pracy na plantacjach. Wszystkie koncerny zamierzają także współpracować z organizacjami lokalnymi i międzynarodowymi, aby najpóźniej do 2020 roku uzyskiwać kakao wyłącznie z certyfikowanych źródeł.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

REKLAMA
REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu