REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

ZPC Grupa Otmuchów aktualizuje wartość księgową aktywów

 • Autor: www.portalspozywczy.pl/ pr
 • Data: 12-08-2016, 11:04
ZPC Grupa Otmuchów aktualizuje wartość księgową aktywów
Mariusz Popek, prezes ZPC Otmuchów fot. ZPC Otmuchów

Grupa Otmuchów przeprowadziła testy na utratę wartości aktywów, których sprzedaż jest rozważana w oparciu o zaktualizowaną w I połowie br. strategię. Na podstawie otrzymanej wyceny, spółka dokonała odpisów aktualizujących. Poddane testom aktywa produkcyjne nie generują satysfakcjonującej wartości dodanej w grupie i ich potencjalna sprzedaż będzie miała w dłuższej perspektywie pozytywny wpływ na rozwój kluczowych obszarów.

REKLAMA

Nowa strategia Grupy Otmuchów – jednego z największych, polskich producentów słodyczy, słonych przekąsek oraz płatków śniadaniowych – zakłada w kolejnych latach koncentrację na trzech kluczowych obszarach: produkcji żelek, batonów oraz produktów śniadaniowych.

Pozostałe grupy asortymentowe produkowane w PWC Odra S.A., spółce Jedność, spółce Aero Snack oraz w samym ZPC Otmuchów zostały wyodrębnione jako przedmiot potencjalnej sprzedaży. W wyniku dokonanej profesjonalnej wyceny stwierdzono utratę bilansowej wartości aktywów wytwórczych i dokonano odpisów aktualizujących na kwotę 36,9 ml zł na poziomie sprawozdania skonsolidowanego oraz na kwotę 33,7 mln zł na poziomie sprawozdania jednostkowego ZPC Otmuchów. Różnica w wysokości odpisów z poszczególnych sprawozdań związana jest z różnymi metodami rachunkowego ujęcia danych aktywów na poziomie sprawozdania jednostkowego oraz skonsolidowanego. W związku z dokonanymi zabiegami księgowymi, spółka przedstawiła wstępne, szacunkowe dane nt. wyników finansowych za I półrocze 2016 r. - skonsolidowane przychody ze sprzedaży mają wynieść 116,6 mln zł, zaś strata netto 37,6 mln zł. Z kolei wstępne jednostkowe wyniki spółki w I półroczu br. to 71,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i 33,7 mln zł straty netto.

 - Odpisami objęto spółki produkcyjne w grupie oraz zorganizowaną część przedsiębiorstwa ZPC Otmuchów przeznaczone do zbycia. Przesłanki do ich dokonania wynikają z naszej nowej strategii, która zakłada koncentrację na strategicznych segmentach: żelkach, batonach i wyrobach śniadaniowych. Utworzone odpisy wpływają negatywnie na wyniki bieżącego okresu przy czym należy podkreślić niepieniężny charakter tych operacji i brak jakiegokolwiek ich wpływu na sytuację płynnościową spółki - mówi Mariusz Popek, prezes zarządu ZPC Otmuchów S.A.

Celem Grupy zgodnie z nową strategią jest dywersyfikacja i wzrost sprzedaży do głównych klientów w obszarze private label i B2B, wzrost poziomu innowacyjności produktów, a także wzrost udziału eksportu w całości sprzedaży. Grupa dzięki sprzedaży wyodrębnionych aktywów będzie mogła pozyskać środki, które w części przeznaczy na kolejne inwestycje w obszary strategiczne. Grupa zamierza przeznaczyć na inwestycje w latach 2016-2018 40-60 mln zł.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

REKLAMA
REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA
Oferty pracy (30 701) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 781 840)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 664)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH