REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Coraz więcej wątpliwości wokół funkcjonowania Elewarru

  • Autor: Puls Biznesu
  • Data: 18-07-2012, 08:37

Zarząd zbożowej spółki przekonuje, że padł ofiarą nagonki. Jednak wątpliwości wokół funkcjonowania firmy jest coraz więcej - pisze "Puls Biznesu"

REKLAMA

Po ujawnieniu przez "PB" nagrania rozmowy Władysława Łukasika z Władysławem Serafinem, w centrum zainteresowania mediów i organów ścigania znalazła się dotychczas nieznana szerzej - należąca do ARR - spółka Elewarr. Według Łukasika, to właśnie w Elewarze miało dochodzić do licznych nadużyć i patologii. O rzekome nieprawidłowości i sprawowanie faktycznej kontroli nad spółką były szef ARR oskarża m.in. Andrzeja Śmietankę, byłego prezesa spółki, dziś piastującego funkcję dyrektora generalnego.

Oświadczenie w sprawie oskarżeń, jakie na temat spółki znalazły się w nagraniu, wydał wczoraj zarząd Elewarru. "Z przykrością i zdumieniem przyjęliśmy fakt, że w Polsce osoby publiczne kolejny raz stosują metody rodem z filmów szpiegowskich. Tym razem, nowoczesna technologia została wykorzystana m.in. do podważenia wiarygodności podmiotu gospodarczego, działającego w dobrej wierze i dla którego dobre imię jest niezbędne w dwudziestoletniej już działalności biznesowej" - czytamy w oświadczeniu.

24 czerwca, przed ujawnieniem nagrania, "Puls Biznesu" przesłał pytania do Elewarru dotyczące pojawiających się na taśmie spraw związanych m.in. z wyjazdami służbowymi kierownictwa spółki, inwestycji w biurowiec w centrum Warszawy oraz ewentualnej współpracy z firmami z grupy Pol-Mot. Ponad dwa tygodnie później zarząd spółki odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji.

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • 1234 18-07-2012, 21:50:
Dodajmy, że sytuacja spółki w 2007 r. za czasów prezesa Daniela Alain Korony była znakomita, pracownicy zarabiali dużo (otrzymali premię z zysku - jedyny raz w historii spółki), zwiększano zatrudnienie, a sam prezes zrezygnował z diet wyjazdowych (odwiedzał oddziały firmy). Nastał Śmietanko i wszystko się zmieniło.
  • rozzalony 18-07-2012, 10:38:
dla tego pana byly wsokie premie i wynagrodzenie a pracownicy w oddzialach niskie place skandal

Zobacz wszystkie komentarze (2)

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu