Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Credit Agricole finansuje gospodarstwa rolne

 • Autor: pr/ www.portalspozywczy.pl
 • Data: 30-12-2013, 12:20

Credit Agricole wspiera inwestycje rolników. Bank kredytuje zakup maszyn, gruntów, nieruchomości, a także budowę czy modernizację budynków w gospodarstwach rolnych. Inwestycje w gospodarstwa rolne budują ich siłę rynkową, a także pozwolą rolnikom przygotować się na większy popyt Polaków w 2015 r.

Według analiz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Polsce, w 2011 roku średnia wartość nakładów inwestycyjnych przypadająca na 1 ha użytków rolnych wynosiła 268,3 zł, a w przeliczeniu na 1 gospodarstwo rolne po 2,5 tys. zł. Aby gospodarstwo rolne rozwijało się, rolnicy muszą w nie inwestować. Dzięki inwestycjom polepsza się efektywność produkcji, konkurencyjność, a tym samym siła rynkowa gospodarstw. Tylko te, które będą elastycznie reagować na potrzeby szybko zmieniającego się rynku, są w stanie trwale dostarczać produkty rolnicze na rynek krajowy oraz rynki zagraniczne.

Zdaniem głównego ekonomisty banku Credit Agricole, Jakuba Borowskiego: - W krótkim okresie (2014) eksport netto pozostanie głównym motorem ożywienia gospodarczego w Polsce. Jednakże w średnim okresie (2015 r.) popyt krajowy odbuduje się, poprzez większe inwestycje i konsumpcję prywatną, znajdującą odzwierciedlenie w m.in. większych wydatkach na artykuły spożywcze. Polska gospodarka stanie z jednej nogi, jaką jest eksport, na dwóch nogach, czyli eksporcie i popycie krajowym. Podjęte dziś decyzje o zwiększeniu mocy wytwórczych pozwolą odpowiedzieć na ten zwiększony przyszły popyt.

Bank Credit Agricole kredytuje inwestycje rolników w zakup gruntów oraz nieruchomości rolnych, a także w budowę, modernizację czy też remont budynków w gospodarstwach rolnych. Bank pożyczy na te cele aż do 2 mln zł i spłatę rozłoży na 15 lat w przypadku nieruchomości, a 30 lat w przypadku gruntów. Klienci mogą wybrać dogodny harmonogram spłaty rat i skorzystać z dwuletniej karencji w spłacie kapitału. Wnioski o kredyt bank rozpatruje bezpłatnie. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 2 proc., a marża 3 proc.

Kredyt inwestycyjny na zakup użytków rolnych oraz finansowanie nieruchomości rolnych bank proponuje rolnikom, którzy prowadzą działalność rolniczą lub wytwórczą w rolnictwie od min. 12 miesięcy i mają lub dzierżawią ziemię. Mogą z niego skorzystać również osoby, które dopiero planują wejść na rynek agrobiznesu i zakwalifikowały się do programu Ułatwianie startu młodym rolnikom w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Jako zabezpieczenie spłaty kredytu, bank ustanawia hipotekę na nieruchomości rolnej lub zakupionej ziemi.
Klientów agrobiznesowych obsługują mobilni doradcy. Dojeżdżają oni bezpośrednio do rolników i na miejscu dopełniają wszystkich koniecznych formalności, od przygotowania np. wniosku kredytowego na podpisaniu umowy skończywszy. Rolnicy mogą umawiać się na spotkanie z doradcą poprzez serwis telefoniczny CA24 pod numerem 801 700 000 lub +48 71 79 97 159.

WIĘCEJ INFORMACJI

Maszyny pod ochroną NASTĘPNY ARTYKUŁ

Maszyny pod ochroną

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 394) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH