Firma logistyczna No Limit zainwestowała ponad 12 mln zł
Operator logistyczny No Limit zwiększy o kilkaset procent wydajność procesów obsługi projektów logistycznych branży fashion dzięki uruchomieniu nowego sortera PTU (Push Tray Unit sorter) w nowym centrum dystrybucji No Limit w Pruszkowie pod Warszawą.
Dzięki innowacyjnej konstrukcji platformowej oraz dwupoziomowemu systemowi zrzutów, maszyna będzie mogła obsłużyć do 10 tys. szt. towaru na godzinę. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie.
Sorter stanowi główną część projektu inwestycyjnego współfinansowanego z dotacji Unii Europejskiej. Wartość inwestycji przekroczyła 12,6 mln PLN. Projekt został w 50 proc. dofinansowany z datacji unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 4.4.
No Limit to polski operator logistyczny. Firma powstała 23 lata temu. Przychody w 2012 r. osiągnęły poziom 86 mln zł. No Limit działa na rynku transportu i spedycji oraz logistyki kontraktowej. Firma oferuje usługi związane z kompleksowym zarządzaniem powierzonymi towarami wysoko przetworzonymi, takimi jak odzież, obuwie, artykuły sportowe, elektronika i kosmetyki, w całym procesie - od transportu od dostawców i producentów, poprzez magazynowanie i kompletację w pojedynczych sztukach (SKU), aż po dostawy wyspecjalizowanym transportem prosto do sklepów położonych głównie w centrach miast i w galeriach handlowych.
Sorter PTU jest głównym elementem projektu inwestycyjnego, który realizowany jest sukcesywnie od 2010 roku. Celem wdrożenia jest uzyskanie statusu lidera branży w zakresie obsługi logistycznej odzieży pakowanej do kartonów, obuwia oraz akcesoriów i galanterii skórzanej, artykułów sportowych, drobnej elektroniki i farmaceutyków.
Decyzję o finalnej realizacji procesu inwestycyjnego sortera podjęto w 2012 roku po pozyskaniu nowych kontraktów logistycznych, które kilkakrotnie zwiększyły zapotrzebowanie na wydajność procesów realizacji zamówień. Sorter PTU została zaprojektowany dla potrzeb No Limit przez firmę SDI Group, posiadającą w swoich referencjach wiele udanych wdrożeń automatyki magazynowej w Europie Zachodniej, m.in. w Holandii i Niemczech.

KOMENTARZE
Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!