REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Fundusze chętnie angażują się w sektor rolno-spożywczy

  • Autor: www.portalspozywczy.pl; Paulina Bełżecka, Magda Brzózka
  • Data: 18-06-2013, 14:18
Fundusze chętnie angażują się w sektor rolno-spożywczy
Marek Dojnow, partner zarządzający w Fidea

- Od początku przemian gospodarczych obserwujemy, że fundusze chętnie angażują się kapitałowo w sektor rolno-spożywczy. Upatrzyły sobie ten segment rynku, bo jest on silnie rozwinięty i przez to bardzo atrakcyjny - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Marek Dojnow, partner zarządzający w Fidea.

REKLAMA

Marek Dojnow, partner zarządzający w Fidea twierdzi, że dla funduszy private equity firmy z branży rolno-spożywczej są atrakcyjne. Dlatego funduszą chcą angażować się kapitałowo w podmioty z tego segmentu rynku.

- Na dowód tego należy tu wspomnieć choćby o takich transakcjach jak ta, kiedy do Horteksu wszedł fundusz typu private equity, czy też transakcjach z ostatnich lat jak wejście funduszy do grupy Agros Nova czy Kofola Hoop - mówi Marek Dojnow.

Jego zdaniem dowodem na to, że fundusze interesują się spożywczą branżą są również te transakcje, w których ostatecznie wygrali inwestorzy branżowi jak Kamis czy Wedel. - Jednak wiemy, że do ostatnich chwili toczyła się bardzo zacięta walka między inwestorami branżowymi a  funduszami o te spożywcze spółki - dodaje ekspert.

Co branża spożywcza obiecuje funduszom private equity? - Ciekawy zwrot z inwestycji dla funduszy to potencjał konsolidacji, cały czas mocno rozdrobnionego rynku rolno-spożywczego, potencjał eksportowy, który został wykazany przez ostatnich kilka lat a także możliwość budowania silnych marek, których cały czas nie mamy zbyt wielu na polskim rynku - twierdzi Marek Dojnow.

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu