Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Fundusze unijne dla uczelni pomogą absolwentom w zdobyciu pracy

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 30-06-2016, 15:39
Fundusze unijne dla uczelni pomogą absolwentom w zdobyciu pracy

Rusza konkurs dla uczelni na przetestowanie i wykorzystanie w praktyce rozwiązań, które ułatwią absolwentom nauk humanistycznych i społecznych znalezienie pracy. W Programie Wiedza Edukacja Rozwój przeznaczyliśmy na ten cel 30 mln zł. Każda z uczelni może liczyć na maksymalne wsparcie w wysokości 3 mln zł - podaje Ministerstwo Rozwoju.

- Badania pokazują, że absolwenci kierunków humanistycznych są częściej bezrobotni i nieaktywni zawodowo niż ci, którzy ukończyli kierunki ścisłe. Niedopasowanie absolwentów studiów humanistycznych do rynku pracy wynika przede wszystkim z braku umiejętności wykorzystania przez nich wiedzy w praktyce. Dlatego postanowiliśmy pomóc humanistom przy użyciu innowacyjnych rozwiązań wspierających przede wszystkim sieciowanie, interdyscyplinarność i współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także umożliwiających wykorzystanie ich kompetencji  w praktyce - poinformował wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Konkurs wzorowany jest na najciekawszych rozwiązaniach z tego obszaru zrealizowanych z powodzeniem we Francji, Norwegii i Danii. Skierowany jest do najlepszych uczelni wyższych prowadzących kierunki humanistyczne lub społeczne.

Z projektów bezpośrednio skorzystają studenci i studentki tych kierunków zainteresowani napisaniem wdrożeniowej pracy licencjackiej lub magisterskiej. Projekty mają zawierać propozycje sposobu rozwiązania konkretnego, realnego problemu zgłoszonego lub zidentyfikowanego przez pracodawcę (np. w zakresie kultury organizacji w firmie, wpływu określonych barier na wyniki finansowe itp.) lub pomysłu stworzonego przez interdyscyplinarne zespoły studentów (np. pomysł na aplikację internetową, scenariusz gry video itp.).

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 1 do 30 września w siedzibie Ministerstwa Rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • artmetic ekonsulting 04-07-2016, 03:36:
Dotacje unijne dla firm:
artmetic.pl
  • Nauczyciel 01-07-2016, 11:50:
To wstyd - brać pieniądze z rozpadającej się UE i to jeszcze na jaki cel - na zatrudnianie absolwentów wyższych uczelni bez praktyki ?

Zobacz wszystkie komentarze (2)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH