Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Kierowcy Ubera będą musieli posiadać licencję jak taksówkarze

  • Autor: RP.pl
  • Data: 20-04-2017, 08:59
 Kierowcy Ubera będą musieli posiadać licencję jak taksówkarze
fot. shutterstock

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami. Projekt ustawy, która przewiduje, że wszyscy świadczący usługi przewozu będą musieli posiadać licencję, trafić ma w maju pod obrady rządu - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Według gazety chodzi o projekt ustawy o transporcie. Wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński mówi, że projekt w czerwcu mógłby trafić do Sejmu.

- Chcemy, by ustawa weszła w życie najpóźniej od początku przyszłego roku - dodaje.

Zdaniem ekspertów może to być zabójczy cios dla modelu biznesowego Ubera. Amerykańska aplikacja łączy bowiem zwykłych kierowców z pasażerami. Uber jest znacznie tańszy od zwykłych taksówek, w Polsce cieszy się dużą popularnością.

Polska centrala Ubera nie chce komentować propozycji MIB, zanim nie trafią one do konsultacji.

- Ważne, aby w dyskusji wziąć pod uwagę takie innowacyjne modele biznesowe jak Uber, które dają szansę zarobku tysiącom polskich przedsiębiorców - mówi Magda Szulc z Ubera.

więcej w RP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (13)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • konsio 24-04-2017, 10:09:
A zgoda ojca dyrektora też będzie potrzebna?
  • greg 23-04-2017, 03:05:
Zuzka 20-04-2017, 15:46:
Uber to super usługa w super cenie z gwarantowną opłatą za kurs! Dlaczego to niszczycie?

gó..o prawda! w taksówce masz zawsze stałą opłatę za kilometr i tzw. czasówkę, a w uberze za tą samą trasę możesz raz zapłacić jedną cenę, a innym razem cenę x3 w zależności od dostępności kierowców!
zanim będziesz wypowiadać się na jakiś temat to lepiej wiedzieć o czym się mówi, aby nie zrobić z siebie błazna i dyletanta!


R.K. 20-04-2017, 15:09:
To ze nie muszę przy zdawac na licencje taksowkarska nie sprawia, ze jestem gorszym kierowca! Wiecie co mnie - kierowce uber - rozni od kierowcy taksi? On dostal licencje 35 lat temu i ‚jezdzi na czuja’ - tak jak uwaza. Nigdy nie wiadomo czy wybierze trase dobra dla siebie czy dla klienta. Ja jezdze na mapie google, ktora zawsze pokazuje najszybsza trase bo sledzi dziesiatki tysiecy kierowcow w samej wawie w czasie rzeczywistym. U mnie klient zawsze jedzie najbardziej optymalnie.

zdarza mi się korzystać z map google i średnio co 4-5 raz wytyczy mi tak absurdalną trasę, że ubaw na cały dzień mam zapewniony! Skoro ślepo wierzysz nawigacji i tylko po niej jeżdzisz po mieście, to nie dziwne, że w tym społeczeństwie coraz więcej analfabetów wtórnych... jesteś idealnym przykładem tego, że społeczeństwo idiocieje!

Krzysztof 20-04-2017, 12:30:
milion Polaków korzysta z Uber bo… im się to opłaca. A Uber sp. z o.o. to firma zarejestrowana w PL i placaca podatki w PL.

gó..o prawda. uber już ci płaci, żebyś takie kłamstwa upubliczniał?


Katie 20-04-2017, 14:24:
Dlaczego SBcja nadal kieruje tym rządem? SBcy z taryf piszą ministrowi rozporządzenia?

jestem rocznik 82 i też mnie nazwiesz ubekiem bo jeżdżę taksówką?
w mojej korporacji 60% kierowców ma nie więcej niż 40 lat i gwarantuję ci, że za tekst "a wy taksówkarze to jesteście złodzieje i ubecy" to niejeden klient dostał w palnik, bo nikt z nas nie lubi chamskiego uogólniania!
Znasz taksówkarza złodzieja? to pisz o nim z imienia i nazwiska!
Znasz taksówkarza ubeka? to pisz o nim z imienia i nazwiska, ale nie obrażaj mnie i nie wrzucaj do jednego worka z innymi!!!

I na koniec dygresja...
skoro uber taki cacy, to może od jutra zakładam nad drzwiami szyld "usługi prawnicze" i będę przyjmował interesantów i im doradzał kasując raz mniej raz drożej od wykształconego licencjonowanego mecenasa, w zależności jaka będzie u mnie kolejka w poczekalni...
przecież wystarczy mi komputer, monitor i wujek google i wszystko mogę sobie wyguglować, i tak będą wyglądały u mnie porady prawne!
to się innowacja nazywa, co nie??
  • Bohdan 20-04-2017, 18:55:
Nareszcie! Kierowca amator to nie taksówkarz. Tu chodzi o zaufanie do instytucji licencjonowania taksówkarzy, którzy muszą zadawać egzaminy dotyczące zawodu. A także o bezpieczeństwo pasażerów. Jeśli jacyś taksówkarze nie spełniają ustalonych procedur, to należy podnieść sito egzaminacyjne i kontrolne. Obniżanie poziomu usługi nie prowadzi do zadowolenia. A Pani Magda Szulc myli pojęcia przedsiębiorcy z amatorem.